Більшість користувачів OS X досить рідко задовольняються стандартними можливостями iTunes, тому весь час шукають способи його поліпшити. Не так давно я писав про включення рідного повідомлення «Now Playing», вбудованих в цей мультимедійний комбайн, а сьогодні мова піде про дуже цікавою «добавці» під назвою DockArt.

DockArt — це безкоштовний плагін-візуалізатор для iTunes, який дозволяє замінити оновлену іконку медіа-плеєра на обкладинку що грає в даний момент композиції. Він сумісний з iTunes 10.4 або більш пізніми версіями, в тому числі, і поточної. Виглядає він приблизно так:

Щоб змусити плагін працювати, вам необхідно виконати декілька простих кроків. Для початку завантажуємо DockArt з сайту розробника і закриваємо iTunes. Розпаковуємо завантажений архів і копіюємо файл DockArt.bundle в каталог ~/Library/iTunes/iTunes Plugins/ або /Library/iTunes/iTunes Plugins якщо ви хочете, щоб цей плагін був доступний усім користувачам на комп’ютері.

Щоб не ритися в нетрях файлової системи OS X, я пропоную скопіювати шлях до каталогу в буфер обміну, відкрити Finder і, натиснувши поєднання клавіш Command+Shift+G, вставити скопійований шлях у вікно «Перехід до папки» (або вибрати пункт меню Перехід > Перехід до папки).

Тепер залишається запустити iTunes і включити відтворення будь-якої пісні. Вам навіть не потрібно активувати візуалізатор, оскільки відразу ж після натискання на кнопку Play іконка програвача заміниться обкладинкою альбому. Якщо у поточної композиції немає обкладинки або відтворення зупинено, то іконка iTunes залишиться на своєму місці.

До речі, ви можете змінювати налаштування DockArt, для чого потрібно зайти в меню Вид > Візуалізатор > Установки (а ось для цього вже потрібно поставити галочку навпроти його назви). Серед опцій користувачам доступний, наприклад, показ кількості непрослушанных подкастів, мініатюрної іконки додатка або ж всіх існуючих обкладинок в циклічному порядку, якщо у композиції їх кілька.

Нагадаю, що для завантаження відсутніх обкладинок можна скористатися функцією медіа-програвача «Отримати обкладинку альбому», яка ховається в меню «Додатково». Однак, програма зможе їх знайти тільки для тих треків, які продаються в iTunes Store.