Нарешті-то маленька чорна коробочка потрапила в руки професіоналів з iFixit, які не тільки публікують, напевно, найкращі в мережі керівництва по ремонту і оновленню різноманітної яблучної техніки, але і в кращих традиціях жанру дуже детально вивчають залізну начинку продукції Apple. Не стану приховувати, я дуже довго чекав «відкриття» нового Apple TV і ці очікування були виправдані. Однак, про все по порядку.

Забігаючи вперед, варто вказати, що iFixit поставив цього пристрою високу оцінку ремонтопридатності (8/10) за простоту, з якою він може бути розібраний, незначне споживання електроенергії, а також придатність для вторинної переробки.

“Хобі” Apple, випущене після трирічної перерви, має дуже маленькі лінійний розміри 23х98х98 мм (0,9″х3,9″х3,9″) і важить всього 272 грама. Тому немає нічого дивного в тому, що користувачі відразу ж придумали досить забавне прізвисько — «Шайба». У коробці покупець знайде саму телеприставку (номер моделі A1378), шнур живлення, документацію і навіть алюмінієвий пульт ДУ.

На задній панелі приставки знаходяться вихід HDMI, оптичний аудіовихід, ethernet-порт (10/100), роз’єм для кабелю живлення і сервісний micro-USB. В даному випадку Apple розмістила блок живлення всередині пристрою, що не може не радувати, адже розміри Apple TV трохи більше 60-ватного адаптера для MacBook.

Не встигли хлопці з iFixit залізти всередину, як їх чекав перший сюрприз — після очищення від пилу тканиною з мікрофібри на задній поверхні залишилися подряпини! Ймовірно, Apple використовувала пластик низької щільності, щоб здешевити вартість приставки і позбавити користувачів від проблем з сигналом інфрачервоного порту, Wi-Fi і Bluetooth.

Залізти «надра» Apple TV виявилося набагато легше, ніж уявлялося спочатку, а великий рожевий квадрат — це термо-майданчик, однак, не дуже зрозуміло, навіщо Apple вирішила відводити тепло на пластикову поверхню (може бути, залізо занадто дороге?).

Після того, як будуть відкручені всі гвинти і відключене живлення від логічної плати, її без проблем можна буде дістати з корпусу. Як зазначили в лабораторії iFixit, одна з майданчиків припою на логічній плати ідеально підходить для 30-пинового роз’єму док-конектора. Для чого це було зроблено, сказати складно, але даний факт, безумовно, не може бути випадковістю. Далі з’явилося абсолютно дивне припущення, що така (чи схожа) плата може бути використана в майбутньому поколінні iPad за умови деяких доопрацювань.

Однак, навіть не це найбільше вразило співробітників iFixit, а чіп Samsung K9LCG08U1M, є NAND-пам’яттю на 8 ГБ ! Погодьтеся, значна «сховище» для пристрою за 100$. Схоже, основним його завданням є кешування потокового відео-контенту під час його відтворення, але саме час задатися питанням «що ще можна зробити з 8 Гб, придатними для зберігання»?

Wi-Fi плата для пристрою люб’язно надана Panasonic (перша поява цієї компанії в такому амплуа). Можливо, таким чином Apple вдалося заощадити, щоб мінімізувати вартість телеприставки. Інженери з Купертіно «запозичили» з iPad не тільки NAND-пам’ять, але і 802.11 n Wi-Fi/Bluetooth/FM-чіп виробництва Broadcom (BCM4329XKUBG), відрізняється дуже низьким енергоспоживанням.

Ключова маркування K4X2G643GE процесора A4 говорить про те, що це той самий процесор і 256 МБ оперативної пам’яті, який використовується в iPad і четвертому поколінні iPod touch. Інші чіпи мають такі маркування: Apple 343S0479, M430 F2350 TI C0GP E03K G4, SMSC 8710A-EZK B1023-A2 (ethernet), TXC MUGT і TXCPCUM3/

Ось так виглядають основні чіпи по відношенню один до одного:

  • червоний — процесор A4;
  • помаранчевий — NAND-пам’ять;
  • жовтий — пусте місце (схоже, що ще під один чіп пам’яті?);
  • зелений — Apple 338S0891;
  • фіолетовий — Broadcom.

Судячи по написам на блоці живлення, йому потрібно 3,4 V і 1,75 A, а потужність пристрою становить всього 6Вт. Виходить, що Apple TV — сама економічна і «зелена» телеприставка на ринку.

За традицією, загальне фото на пам’ять: