Всього через кілька годин після оголошення вердикту у справі про порушення патентів Smartflash LLC, за що суд зобов’язав компанію з Купертіно виплатити майже 533 млн. доларів, техаська фірма на хвилі ейфорії вирішила знову випробувати долю і направила в суд другу скаргу, вказавши в ньому продукти Apple, реліз яких відбувся після подання первісного позову.

До таких продуктів «патентний троль» відніс iPhone 6, iPhone 6 Plus і Air iPad 2 і третє покоління iPad mini:

«Фірма Smartflash подала новий позов, оскільки деякі продукти Apple вийшли занадто пізно для того, щоб включити їх в завершилося судовий розгляд», — повідомив адвокат Smartflash Бред Колдуелл (Brad Coldwell) журналістам Reuters. «Apple не може заявляти, що вона не знала про ці патенти чи не підозрювала про порушення. Колегія присяжних вже відкинула ці аргументи».

Новий позов був поданий у той самий окружний суд штату Техас через кілька годин після закінчення першого процесу. Юристи Apple не погодилися з вердиктом і вирішили подати апеляцію, будучи впевненими, що зазначені в позові патенти є недійсними. Після того, як стало відомо про другий скарзі Smartflash, прес-служба Apple виступила з тим же заявою, що і в середу:

Smartflash не виробляє жодного продукту, не створює робочих місць, у неї немає жодного співробітника або навіть офісу в США. Вони експлуатують лазівку в нашій патентній системі, щоб отримувати роялті за технологи, які винайшла Apple. Ми відмовилися платити цій фірмі за ідеї, над якими наші співробітники працювали роками. На жаль, у нас не залишилося іншого виходу, як перенести цю битву в правове поле.

Я б припустив, що Smartflash LLC програє вже в наступному раунді, оскільки фірма є типовим «патентним тролем», у якого немає зовсім нічого крім прав на декілька очевидних технологій і маніакального бажання заробити велику суму на більш успішних компаніях.