Щоб не затягувати зі вступним словом, пропоную нашим читачам другу частину статті, присвяченій думок розробників десктопних додатків, які діляться своїми думками і враженнями від ідеї створення Mac App Store і вимог Apple для затвердження програмного забезпечення в ньому.

Рорі Пріор (Rory Prior) з Thinkmac Software:

Взагалі я дуже радий, так як мав вже дуже позитивний досвід з мобільним App Store, що становить в даний час найбільшу частину мого бізнесу. Я сподіваюся, в майбутньому магазин допоможе пожвавити ринок програмного забезпечення для Mac, який злегка сповільнилося в силу приголомшуючого успіху iPhone і iPad.

Однак, у мене є деякі питання до опублікованих вимогам Mac App Store і сподіваюся, що деякі пунктів у подальшому будуть переглянуті та уточнені. Наприклад, Додатки, які змінюють рідні елементи користувальницького інтерфейсу Mac OS X або їх поведінку, будуть відхилені». Якщо Apple таким чином забороняє писати утиліти для створення тим операційної системи, то нічого страшного. Але якщо я не зможу використовувати кастомні кнопки і елементи інтерфейсу в дизайні мого додатка, то це величезна проблема. Тим не менш, настає дивовижний час для Mac-розробників і Mac-користувачів.

Мантон Рис (Manton Reece), розробник Tweet Library:

Я, як і багато розробники, припускав в кінцевому підсумку поява Mac App Store, але не думав, що це станеться так скоро. На жаль, Apple не позбулася поточних проблем магазину для iOS — користувачам неможливо надати демо-версію, немає відшкодувань або знижок, а також ніяк не можна відреагувати на відгуки клієнтів. Я радий новим способом реклами додатків, але поки що не збираюся поспішає з релізом своїх програм в Mac App Store, поки не побачу, як процес затвердження відбувається насправді.

У випадку з мобільним App Store я чекав 2 роки, щоб, нарешті, випустити перший додаток — Tweet Library для iPad. Звичайно, я не збираюся чекати так довго з магазином для Mac, але після прочитання вимог Apple хочу подивитися на програми, які будуть затверджені або відхилені. Правила Apple досить суворі і, можливо, недосяжні для більшості представлених на ринку програм. Також, не можу сказати, скільки потрібно часу, щоб мої додатків були розміщені в Mac App Store.

В співвідношенні 70/30 немає нічого дивного. Звичайно, ми звикли до невеликої комісії з боку PayPal або інших систем оплати, але за такою ж схемою доходи поділяються на ринку додатків для iOS. Я готовий ділитися з Apple 30%, якщо це дозволить охопити більш широку аудиторію. Але у розробників, принаймні зараз, є альтернатива — вони можуть продавати програмне забезпечення для Mac безпосередньо, без яких би то ні було App Store.

Кейт Блаунт (Keith Blount), творець Scrivener:

Моя перша реакція на Mac App Store була сповнена відчаю — так, я не хотів би бачити перетворення Mac в «закриту» платформу, що дозволяє поширювати програмні продукти тільки через магазин Apple. Але в ході подальших роздумів я знайшов подібну ідею досить цікавою.

Ми — невелика компанія, що спеціалізується на розробці невеликого програмного продукту, який призначається для написання довгих і докладних текстів. Але, на жаль, багато користувачів не знають, що існують альтернативи стандартним текстовим процесорам. Тому нам дуже складно одержати широке поширення, адже наша аудиторія не сидить днями і ночами на VersionTracker, MacUpdate або Mac-сайтах.

Можливо, Mac App Store зможе вирішити наші проблеми «одним махом», якщо програмі буде приділено належну увагу з боку письменників або журналістів. У будь-якому випадку, ми докладемо всі зусилля для відповідності нашого додатка вимогам Apple.

Як бачите, більшість розробників зійшлися на думці: ідея хороша, варто спробувати, але є ряд невирішених питань, на які потрібно знайти відповідь перед вступом в клуб». Крім цього, Mac App Store може стати відмінним стартовим майданчиком невеликих розробників і компаній завдяки більшій кількості користувачів. А адже зовсім недавно їм доводилося битися в нерівній сутичці з більш маститими суперниками на ринку.

Для нас, звичайних користувачів, подібна конкуренція завжди дуже вигідна. Однак, не на шкоду якості додатків.