Вчорашній день ознаменувався не тільки бурхливими дискусіями щодо «зеленого»Mac App Store і оновленої версії Twitter для Mac, а ще й двома годовщинами знакових для Apple продуктів. Так-так, саме 9 січня з різницею в 6 років Стів Джобс представив світу iTunes і iPhone.

Десять років тому, 9 січня 2001 року, на щорічній виставці Macworld Expo був показаний iTunes — простий музичний плеєр і прямий нащадок купленого незадовго до цього SoundJam MP з оновленим зовнішнім виглядом. Через роки додаток стало одним з центрів «яблучної екосистеми», дозволяючи синхронізувати іДевайсы, купувати музику і відео, завантажувати аудіокниги, підкасти і навчальний матеріал iTunes U, мобільні додатки з App Store і книги iBookstore. Тепер безліч користувачів чекають якщо не перетворення iTunes в окрему операційну систему, то хоча б появи в його складі Дискової утиліти та інших корисних додатків.

На YouTube навіть збереглася відео-запис цієї знакової події в двох частинах:

Другий іменинник, звичайно, поки що не може похвалитися таким солідним ювілеєм. Однак, за останні 4 роки iPhone теж дуже серйозно еволюціонував як у «залізному», так і програмному плані. За допомогою цього пристрою Apple вдихнула друге життя в застояне ринок одноманітних смартфонів на Windows Mobile і стилусами, ставши на найближчі роки «законодавцями моди».

Відео подання iPhone теж є на YouTube:

UPD. там, до речі, теж друга частина є:

З днем народження, iTunes і iPhone!