Останній раз Mac Pro оновлювалися влітку минулого року, пропонуючи покупцям конфігурацію відразу з двома 6-ядерними процесорами Intel Xeon з архітектурою Westmere. Але що робити, якщо в 2009 ви вже придбали попереднє покоління і не хочете знову витрачати величезну суму на це надпотужний комп’ютер? Читач форуму netckas.org виявив невелику лазівку в прошивці Mac Pro 2009 року випуску, що дозволяє забезпечити сумісність з процесорами Westmere і більш швидкою пам’яттю.

Читач цього форуму з ніком MacEFIRom виявив механізм, який використовується Apple для установки оновлення EFI Firmware. Після цього він розробив спеціальний скрипт, що дозволяє на більш давній” Mac Pro (далі Mac Pro ’09) встановити прошивку, яка призначена для Mac Pro 2010 рік (Mac Pro ’10). При цьому він зазначає, що EFI працює ідентично на обох комп’ютерах.

Ця прошивка активує три важливі можливості для користувачів Mac Pro ’09. Мабуть, основний інтерес представляє підтримка 32-нм процесорів Intel Xeon (Westmere). В тому числі, і 6-ядерних моделей, які використовуються в топових Mac Pro ’10. Для однопроцесорних машин підходять процесори W-серії, а двопроцесорним машин потрібно чіпи з підтримкою Dual QPI (серія E5600 або X5600).

Навіть якщо ви не плануєте оновлювати CPU, існують інші переваги. Наприклад, процесори з архітектурою Nehalem хоч і підтримують 1333 МГц DRAM, але Mac Pro ’09 обмежені до 1066 МГц. Оновлення прошивки знімає це обмеження (ваш процесор і оперативна пам’ять повинні одночасно підтримувати частоту шини 1333 МГц) і активує передачу аудіо через Mini DisplayPort, що дозволяє набагато простіше використовувати HDMI-дисплеї.

Трюк з прошивкою працює завдяки тому, що для процесорів Nehalem і Westmere використовуються ті ж самі чіпсети і сокети. На перший погляд може здатися, що Apple просто оновила EFI і як поліпшення для Mac Pro ’10 запропонувала нові більш швидкі процесори.

В оригінальному топіку користувачі повідомляють про успішні «перетворення» своїх комп’ютерів, але є кілька важливих нюансів:

  • Утиліта дозволяє повернутися на більш ранню прошивку. Правда, у деяких Mac Pro ’09 (наприклад, refurbished) може бути спеціальний EFI, який не є загальнодоступним. У цьому випадку повернення до заводської версії буде проблематичним, якщо взагалі можливий.
  • Друга проблема полягає в тому, що ви вже не зможете перевстановити Mac OS X в разі необхідності за допомогою оригінального DVD. Доведеться шукати диск з комплекту Mac Pro ’10.
  • Останнє покоління комп’ютерів має більш нову версію прошивки SMC, яка відповідає крім усього іншого за охолодження нутрощів десктопа. Хоча, за словами автора хака, це не повинно негативно позначитися на роботі Mac Pro.

Трохи не забув додати, що утиліту хакера можна буде завантажити тільки після реєстрації на форумі.