Слідом за телевізійною рекламою Siri, в якій знялися голлівудські зірки Семюел Л. Джексон і Зоуі Дешанель, Apple опублікувала два нових 30-секундні ролики. На цей раз шанс поспілкуватися з інтелектуальним голосовим помічником iPhone 4S перед телекамерами випав ще одному відомому актору Джону Малковичу.

За сюжетом дворазовий претендент на премію «Оскар» сидить у вітальні і під звуки оперної музики неквапливо розмовляє зі своїм білим смартфоном. На відміну від попередніх відео, що належать до цієї рекламної кампанії, Джон дуже небагатослівний і обмежується короткими репліками.

Малкович починає ролик під назвою «Жарт» (Joke) зі слова «погода» і Siri надає йому прогноз на найближчі 7 днів. Далі голосовий помічник підтверджує, що на вечір не заплановано ніяких зустрічей, а на запит «лингвика» (linguica) Siri видає список ресторанів по сусідству, де подають ці португальські копчені ковбаски, приправлені часником і перцем. В кінці реклами Джон, на мій погляд, дуже картинно сміється від жарти Siri, яка відсилає нас до історії з втратою прототипу iPhone 4: «Два Айфона заходять в зал. А решту я не пам’ятаю…»

У ролику під назвою «Життя» (Life) Малкович постає у філософському і навіть злегка меланхолійному настрої. На його репліку «життя» Siri відповідає промовистою тирадою: «Намагайтеся добре ставитися до людей, уникайте вживання жирної їжі, прочитайте хорошу книгу, прогулюйтеся і намагайтеся жити в мирі та гармонії з людьми різних віросповідань і національностей». Подумавши кілька секунд, Джон назвав цей рада «дуже вражаючим» і подякував технологію за спілкування.

Але взагалі мені ці ролики сподобалися навіть більше, ніж реклама з участю Семюеля Джексона і Зоуі Дешанель. Небагатослівна манера спілкування Малоковича, яку він вибрав для розмови з Siri, в черговий раз підкреслює, що перед нами не просто комп’ютер, здатний реагувати на заздалегідь попередньо голосові команди користувача, а справжній штучний інтелект.

Крім цього, 30-секундні відео з’явилися на офіційному сайті Apple в розділі з телевізійною рекламою iPhone 4S, а також в записі компанії з Купертіно на YouTube.