Вплив Google на світ мобільних гаджетів продовжує зростати з кожним анонсом нових моделей смартфонів, що працюють під управлінням Android, яких останнім часом з’являється все більше і більше. Але незважаючи на всі досягнення, у пошукового гіганта не вистачає того, що Apple завжди робила краще за інших: відмінною інтеграції між своїми продуктами.

Цей процес починається лише з одного пристрою: їм може бути перший в житті користувача iPod, iPhone або Mac, але тільки ставши власником такого продукту користувач обов’язково помітить, наскільки ретельно компанія з Купертіно підходить до його створення. Apple завжди приділяє максимальну увагу не тільки загального враження про продукт, але і практично завжди «полірують до блекса» дрібниці на зразок шрифтів або іконок, які повинні вписуватися в загальний дизайн, або типові ситуації роботи з пристроєм. Не дивно, що кожен такий продукт відіграє певну роль у загальній яблучної екосистемі і пов’язаний з іншими продуктами. Доповнює їх, а не замінює.

На сьогоднішній день Apple є єдиною комп’ютерною компанією, яка займається «залізом» і створенням програмного забезпечення для нього, вони контролюють кожен крок у цьому процесі і не дозволяють підрядникам від нього відхилятися (і то не завжди виходить так, як хочеться). З протилежного боку знаходиться величезна кількість персональних комп’ютерів, які представляють набір різноманітних частин і деталей, отриманих від різних джерел: обладнання від одних компаній, програмне забезпечення — від інших. Причому, вони можуть бути сумісні, частково сумісні або несумісні між собою.

Приблизно така ж ситуація склалася і на ринку смартфонів, за винятком, хіба що, компанії Research in Motion, виробники BlackBerry. Правда, останні інтерв’ю Майка Лазарідіс (Mike Lazaridis) наводять на думку, що керівництво цієї компанії на даний момент слабо уявляє, який смартфон хочуть споживачі. А адже в корпоративному секторі їм поки що немає рівних.

При цьому, малоймовірно, що хоча б у однієї компанії вдасться спроектувати і реалізувати повну інтеграцію між смартфонами, планшетами, комп’ютерами та інтернет-сервісами так, як це робить Apple, тому що вони просто не мають контролю над кожним з цих аспектів.

Чи можна описати контроль з боку Apple епітетом «надмірний»? Думаю, так. Але навряд чи пересічний користувач від цього настільки сильно страждає. Зате кожен продукт компанії працює надійно, послідовно і передбачувано.

Виходить в деякому розумінні угода, з одного боку якої користувачі пропонують свої гроші, а з іншого — повна сумісність, стабільність і зручність використання. Apple прекрасно усвідомлює, що технології існують тільки для того, служити своїм користувачам. А їм не важливо, які у специфікації пристрою — головне, щоб можливостей програмно-апаратної платформи вистачало для виконання необхідних завдань.

Саме тому ми вже зараз дізнаємося про тактовій частоті процесора, кількість оперативної пам’яті iPhone з чудових «розкриттів» iFixit, і саме тому компанія продовжить творити майбутнє комп’ютерів. Незалежно від того, хто в кінці кінців займе велику частку ринку.