Незважаючи на те, що до складу iOS входить спеціальний додаток для перегляду YouTube, його мобільна версія з кожним роком стає все краще і краще. Тому немає нічого дивного в тому, що творці популярного відео-сервісу вирішили провести ще один експеримент, в рамках якого пройде тестування нового мобільного інтерфейсу.

Оновлений зовнішній вигляд YouTube, призначений для власників iPhone, iPod touch, а також інших пристроїв і платформ зразок Google Android, запозичує деякі елементи і колірну гамму від Космічної Панди — іншого експерименту, що стартував для користувачів настільних операційних систем раніше в цьому році.

Як і у випадку з Cosmic Panda, цей редизайн є опціональним і вимагає «ручної активації», для чого достатньо зайти за допомогою MobileSafari на спеціальну сторінку з адресою m.youtube.com/new_visual_design (не можна не відзначити витонченість обраного адреси) і перейти по посиланню «Try the New Visual Design»:

В новому інтерфейсі для мініатюри відео-ролика, панелей інструментів і кнопок використовується темніший фон, що дозволяє краще виділити важливі елементи сторінки. На жаль, деяким користувачам вже зараз не сподобався контраст темного фону і світлої адресного рядка мобільного браузера, яка трохи псує враження.

Також, при додаванні на домашній екран гаджета посилання на оновлену версію YouTube, ви не отримаєте високоякісну іконку сервісу, сумісну з сетчаточными дисплеями четверте поколінь iPhone і iPod touch, на відміну від торішнього оновлення. Можливо, така іконка буде додана в майбутньому.

Також, у порівнянні з попередньою версією мобільного YouTube, експериментальний дизайн відео-сервісу пропонує нове розташування деяких елементів сторінки і окрему панель інструментів з перемикачем режиму перегляду роликів у високій якості (HQ), їх оцінювання за допомогою знайомих кнопок з зображенням піднятого вгору або опущеної вниз великого пальця, додавання роликів в плейлисти чи уподобання, а також для відправки посилання на відео в популярні соціальні мережі. А щоб трохи «оживити» інтерфейс розробники активно використовують можливості відкритих веб-технологій, підтримуваних движком WebKit.

Якщо я правильно зрозумів, на даний момент взяти участь в експерименті можуть далеко не всі. Наприклад, мене постійно перекидає на домашню сторінку YouTube і не дає активувати новий інтерфейс. Так що не переживайте і спробуйте знову зайти на неї через певний час.

Також варто відзначити, що це далеко не перший сервіс Google, який постійно оновлюється для підвищення зручності використання на яблучних смартфонах. Раніше в компанії активно працювали над мобільною версією пошукової видачі, почтовиком Google Mail, новинним агрегатором Google Reader і іншими продуктами.