Деякі знакові у сфері інформаційних технологи фігури час від часу приміряють на себе костюм Нострадамуса і висловлюють досить забавні думки про перспективи тих чи інших продуктів і технологій. Вчора випробувати себе в цій ролі вирішив і Ендрю Ларк (Andrew Lark), головний маркетолог компанії Dell, який передбачив вже швидкий провал iPad в корпоративному секторі під натиском більш «відкритих» конкурентів.

У своєму інтерв’ю Лізі Бенкс (Lisa Banks), журналісту австралійського видання CIO, Ендрю Ларк заявив, що тривалому успіху iPad Apple на корпоративному ринку в кінці кінців повинен прийти кінець, а великим компаніям доведеться зробити вибір у бік «більш відритих» таблеток. Віце-президент Dell і керівник підрозділу, що займається маркетингом для великих підприємств і громадських організацій, не зміг стримати свого захоплення відмінно виконаною роботою компанії Apple:

«Я дуже щасливий, що Apple створила цей ринок і розвиває його з ентузіазмом, але в довгостроковій перспективі відкриті, функціональні і недорогі пристрої переможуть закриті, власні гаджети з високою вартістю. В Apple провели дійсно хорошу роботу, у них є відмінний продукт, але проблема полягає в тому, що Android їх вже випереджає».

«Продукція Apple прекрасна в тому випадку, якщо у вас є багато грошей і ви живете на власному острові. Але це не так здорово, коли ви знаходитесь в різноманітною, відкритою і пов’язаної корпоративної середовищі; прості речі доводиться виконувати досить складно».

Ще одним значним каменем спотикання Ендрю Ларк називає високу вартість планшетів Apple, яка може великою проблемою інтеграції iPad на великі підприємства, так як рекламна ціна яблучної таблетки, зазначена на офіційному сайті компанії, не включає в себе комплект аксесуарів «першої необхідності»:

Клавіатура, миша і чохол для iPad разом з планшетом вам обійдеться приблизно в 1500 або 1600 доларів, хоча це і так в два рази дорожче того, що ви платите… Це неприпустимо».

Природно, Ларк розраховує, що вже в найближчому майбутньому комп’ютери-таблетки, випущені компанією Dell, будуть працювати під управлінням вільних операційних систем, «оскільки ринок все більше відходить від пропонованої Apple iOS 4». У списку, щоправда, є лише 2 системи:

  • Google Android, вихідний код планшетній різновиди якого (Honeycomb) був закритий розробниками на невизначений час.
  • А також набагато більш «відкрита» і жодного разу не проприетарная Windows 7 розробки Microsoft, на якій вже обпікся інший великий виробник PC-комп’ютерів — компанія HP, так і не випустила свою таблетку Slate. Схоже, вони зуміли вчасно прорахувати перспективи такого сумнівного рішення.

«Наша стратегія полягає у використанні декількох ОС. Наш вибір припав на Windows 7 в поєднанні з Android Honeycomb, і ми дуже раді з цього приводу. Ми вважаємо, що надати людям вибір — це дуже важливо».

Що цікаво, Уолт Моссберг з AllThingsD назвав 5-дюймовий Dell Streak найгіршим із побачених ним планшетів в 2010 році. А ближче до кінця року за це “почесне звання” побореться і 10″ таблетка від Dell.