Слідом за публічній бета-версією Mac OS X свій десятирічний ювілей нарешті відсвяткував і iTunes, який вже давним-давно перестав бути тільки програвачем і «охоронцем» музичної колекції користувачів. Починаючи з самої першої версії він дуже сильно змінився як зовні, так і внутрішньо, змінив 5 іконок і розрісся до неймовірних масштабів. У статті зібрані скріншоти всіх великих версій медіаплеєра і дані невеликі коментарі до них.

SoundJam MP

На початку 2000 року Стів Джобс вирішив випустити музичний плеєр, почавши з пошуку вже готової програми-хіта з метою переманити її розробників. Такою програмою стала Audion, але переговори з Panic не відбулися і через деякий час вибір Джобса зупинився на SoundJam MP виробництва Casady & Greene. Apple придбала всі права на додаток, запросивши програмістів до себе в кампус в команду iTunes.

iTunes 1.0

9 січня 2001 року почалася iTunes-манія, тому що додаток, що працювало тільки на Mac OS 9, дозволяло зберігати необмежену кількість музичних файлів (хоча і 100 MP3 в той час було досить багато), записувати компакт-диски за допомогою пишучого приводу, який був доданий в повне mac ‘ і, і насолоджуватися незвичайним візуалізатором.

iTunes 2.0

Через 9 місяців після подання iTunes 1.0 Apple показала користувачам другу версію музичного програвача для Mac OS 9.2.1 і Mac OS X 10.2. Це сталося 23 жовтня 2001 року. Серед нововведень можна виділити запис MP3 на диски, еквалайзер і crossfader. Все більше і більше людей пізнавали «Дао iTunes», але він все-таки був Mac-only додатком. В цьому ж році був показаний ще один революційний продукт — iPod, на який за допомогою iTunes можна було скопіювати 1000 пісень за якісь 10 хвилин. Ніхто тоді навіть не міг уявити, що у майбутньому чекає на ці продукти.

iTunes 3.0

17 липня 2002 року в iTunes 3.0 вперше дебютували смарт-плейлисти і функція перевірки звуку, яка автоматично регулює гучність проигрывемых композицій. Підтримка Audible.com також була представлена в цій версії, а ось користувачам Класики довелося оновити свою ОС, так як iTunes 3.0 вимагав Mac OS X 10.1.4 або вище.

iTunes 4.0

28 квітня 2003 року вийшла нова версія iTunes, на цей раз четверта. В ній дебютували iTunes Music Store з 200 000 пісень і технологія Rendezvous (нині відома як Bonjour) для загального доступу до музики.

Що цікаво, Apple вирішила не зупинятися на «покритті» своєї платформи і 16 жовтня 2003 року випустила перший iTunes для Windows. Mac користувачі дуже засмучений цим фактом, так як тепер з власниками PC довелося ділитися не тільки ipod-ами, але і iTunes.

Також, Apple скооперировалась з AOL, щоб дозволити користувачам авторизуватися в iTunes Store через екранне ім’я AOL (ця можливість працює до цих пір) і купувати музику в «один клік», додали аудіокниги і функцію «Allowance». А в червні 2005 року в магазині Apple з’явилися і подкасти.

iTunes 5.0

Реліз iTunes 5.0 відбувся 7 вересня 2005 року і всі були здивовані зміненим зовнішнім виглядом додатка, в якому з’явився поліпшений пошук, просунутий shuffle (користувачі скаржилися на те, що до цього він був «не досить випадковим») і підтримка папок.

Тим часом в iTunes Music Store були доступні більше 2 мільйонів пісень:

iTunes 6.0

Пройшло 2 місяці і 12 жовтня 2005 року був випущений iTunes 6 (користувачі були шоковані такою швидкості випуску оновлень). В ньому з’явилися короткометражні фільми Pixar і ТБ-шоу (від ABC), епізоди яких можна було купити за 1.99$.

iTunes Music Store і телешоу? Apple час подумати над зміною назви магазину.

iTunes 7.0

12 вересня 2006 року на традиційному музичному подію з’явився iTunes 7 з новим інтерфейсом, фільмами на продаж та іграми для iPod. iTunes Music Store нарешті змінив свою назву на iTunes Store і почав приймати вже звичні всім обриси.

Наш час

Історію останніх трьох версій плеєра, думаю, розповідати не потрібно, все і так пам’ятають, що з кожною версією змінювався зовнішній вигляд програми, з’являлася підтримка нових мобільних гаджетів і особливостей iOS, Genius, Ping, Домашня колекція, а в останньому iTunes 10 іконка плеєра нарешті позбулася одного з головних атавізмів — компакт-диска.

А ось так еволюціонували іконки iTunes за ці 10 років:

І хто знає, що нас чекає в майбутньому? Напевно, тільки Стів і його команда :)