Квітень тільки почався, але вже зараз можна з упевненістю сказати, що для Instagram місяць видався дуже вдалим. Минулого тижня цей популярний фото-соціальний стартап випустив додаток для платформи Google Android, а вчора Facebook анонсував його покупку. Причому, орієнтовна сума угоди під даними AllThingsD склала 1 мільярд доларів.

Про це у своєму блозі написав засновник Facebook і його генеральний директор Марк Цукерберг:

Протягом багатьох років ми працювали над вдосконаленням процесу обміну фотографіями з друзями та родиною. Тепер ми зможемо ще більш тісно співпрацювати з командою Instagram і запропонувати користувачам кращі можливості для обміну барвистими мобільними фотографіями з людьми на основі ваших інтересів.

Ми вважаємо, що це різний досвід, який доповнює один одного. Але для того, щоб зробити все добре, ми повинні спиратися на сильні сторони і можливості Instagram, а не просто намагатися інтегрувати його в Facebook.

Саме тому Instagram продовжить рости і розвиватися самостійно. Мільйони людей у всьому світі люблять додаток Instagram і пов’язаний з ним бренд. А ми допоможемо познайомитися з ним більшій кількості людей.

Инстаграму дійсно є чим похвалитися: за півтора року свого існування аудиторія стартапу зросла до 30 мільйонів осіб, які завантажили понад 150 мільйонів фотографій. Але найдивовижніше, що в компанії працює всього 13 чоловік!

Незважаючи на те, що в Instagram немає явної моделі монетизації, Facebook зробив найбільшу в історії купівлю одного мобільного додатка і заплатив за сервіс приблизно в 30 разів більше, ніж Yahoo за Flickr. Раніше лідируючу сходинку очолювала Google, яка купила AdMod за 750 млн. доларів (і то це рекламна майданчик, а не окремий додаток), і Siri — за неї Apple виклала близько 200 млн. доларів. До речі, розмір угоди вже став предметом жартів:

Цукерберг хотів завантажити безкоштовно безкоштовно Instagram на телефон, але помилково купив його. twitter.com/anton_anisimov…

— Антон Анісімов (@anton_anisimov) April 9, 2012

Ресурс Wired, поспілкувавшись зі своїми джерелами, надав додаткові подробиці того, як розподіляться гроші, отримані від угоди. Кевін Сістром (Kevin Systrom), генеральний директор Instagram і власник 40% акцій, отримає близько 400 млн. доларів. Його колега і співзасновник компанії Майк Крігер (Mike Krieger) розбагатів на 100 мільйонів. Перші венчурні інвестори стартапу Benchmark Capital отримають 180 млн., а Andreessen Horowitz і Baseline Ventures — приблизно за 100 млн. доларів. Гроші, що залишилися, будуть розділені між співробітниками Instagram за правилом «хто раніше прийшов, той більше й отримає».

І ще один цікавий факт: після оприлюднення новини молодь почала масово видаляти свої акаунти в цьому сервісі під приводами кшталт «Facebook — це не круто», «Facebook — це для старих» і «Facebook знищить Instagram». Не збагну, навіщо це може знадобитися, але якщо ви все-таки вирішили поступити аналогічним чином, я рекомендую спочатку скористатися сервісом Instaport. Він дозволить зберегти всі ваші фотографії у вигляді ZIP-архіву.