За другий квартал 2012 фінансового року Apple отримала дохід у розмірі 39,2 млрд. доларів і чистий квартальний прибуток в 11,6 млрд. доларів (або 12,3$ в перерахунку на одну акцію). У порівнянні з аналогічним звітним періодом минулого року доходи компанії зросли на 60% і навіть незважаючи на те, що цей квартал видався відносно спокійним, результати дивують.

«Ми в захваті від продажу більше 35 мільйонів iPhone і майже 12 мільйонів iPad в березневому кварталі. Новий iPad дуже добре стартував і протягом усього року ви побачите побачите ще більше інновацій від Apple», — цитуються слова Тіма Кука в офіційному прес-релізі.

За показником валового прибутку (47,4%) компанія значно випереджає своїх конкурентів: HTC (11%), Samsung (17%), Motorola (25%), RIM (27%) і Nokia (29%). А тепер я пропоную трохи детальніше ознайомитися з результатами основних лінійок яблучної продукції.

iPhone

З кварталу в квартал iPhone перетворюється на головне джерело доходів Apple: за три місяці було продано 35,1 млн. смартфонів — це на 88% більше в порівнянні з Q2 FY2011 і всього на 5% менше результатів першого кварталу даного фінансового року. У грошовому еквіваленті такі приголомшливі показники відповідають 22,7 млрд. доларів, що становить 58% від усього доходу компанії!

Здавалося б, за 6 місяців з моменту релізу ажіотаж навколо iPhone 4S має вщухнути, але поки що передумов для цього не видно. А конкурентам, встигли за цей час кілька разів оновити свої флагманські смартфони, залишається лише заздрити таким високим показникам.

iPad

Другим по значимості продуктом для компанії є iPad. У цьому кварталі він приніс 6,59 млрд. доларів, що пов’язано з успішним запуском третього покоління мобільного гаджета. Компанія з Купертіно відзвітувала про продаж 11,8 млн. планшетів, що на чверть менше порівняно з минулим звітним періодом, але на 151% перевищує показники 2 кварталу 2011 фінансового року.

Один простий факт, щоб оцінити порядок цифр: продажі iPad майже в 4 рази перевищують продажі комп’ютерів Mac.

Mac

За ці три місяці компанія Apple продала 4 млн. яблучних комп’ютерів, що на 7% більше порівняно з результатами Q2 FY2011 і майже на чверть менше кількості проданих Маків в попередньому звітному періоді. Такий результат дуже сильно контрастує з дослідженнями великих аналітичних компаній начебто IDC або Gartner, які вже неодноразово заявляли про більш низьку динаміку продажів PC (в районі 2%).

Розрив між десктопами і ноутбуками Apple трохи знизився, але досі портативна техніка (2,8 млн.) залишається значно популярнішою стаціонарних комп’ютерів (1,2 млн.), що виражається в пропорції 70/30.

iPod

Зараз iPod переживає не найкращі часи: в нинішньому кварталі було продано всього 7,7 млн. iPod, що на 15% менше результатів Q2 FY2011 і на 50% менше у порівнянні з минулим звітним періодом. Варто зазначити, що такі результати забезпечує в основному лише iPod touch — зараз на нього припадає більше половини всіх проданих медіа-плеєрів Apple.

Крім цього, відбулось спілкування за допомогою конференц-зв’язку, під час якої керівництву компанії задавали питання.