У другому кварталі Apple отримала дохід у розмірі $58 млрд. і чистий прибуток $13,6 млрд. (або 2,33$ в перерахунку на одну акцію). У порівнянні з аналогічним звітним періодом минулого року доходи компанії зросли на 27%, а чистий прибуток — на 33%. Безумовно, цей квартал вийшов не таким насиченим, як святковий перший, але Apple все одно вдалося перевершити власні прогнози.

Хоча основним ринком для яблучної компанії продовжує залишатися США, де було зароблено $21,3 млрд., в цьому кварталі на другий рядку опинився Китай, який випередив країни Європи, — ці регіони принесли компанії $16,8 млрд. і $12,2 млрд. відповідно. Тільки тепер стає зрозуміло, чому Apple приділяла багато уваги Піднебесної. В цілому міжнародні продажі склали 69 відсотків від квартального доходу.

В офіційному прес-релізі наводяться наступні слова Тіма Кука…

Ми неймовірно раді впевненим показниками iPhone, Mac App Store, які продовжують встановлювати нові рекорди і сприяли кращим результатами березневого кварталу в історії. Ми бачимо, що на iPhone переходить ще більше користувачів, ніж у попередні продуктові цикли, а червневий квартал ми почали з успішного запуску Apple Watch.

…і нинішнього фінансового директора Луки Маэстри:

Неймовірний попит на наші продукти і сервіси з боку клієнтів у березневому кварталі привів до зростання виручки на 27% і прибутку на акцію на 40%. Грошовий потік від операцій також досяг видатних значень в $19,1 млрд.

Давайте подивимося ближче, чому ж так радий генеральний директор компанії з Купертіно.

iPhone

iPhone вже давно є головним джерелом доходів Apple: за останні три місяці було продано 61,17 млн. смартфонів — це на 40% більше порівняно з Q2 FY14 і на 18% менше результатів першого кварталу нинішнього року. У грошовому еквіваленті такі вражаючі показники відповідають $40,3 млрд. — це майже 70% від всього доходу компанії!

iPad

Ще недавно мало хто розумів, навіщо Apple випустила iPad, і хто їм буде користуватися? А зараз він приносить компанії мільярди доларів. Правда, у кварталі, що завершився цей продукт показав не настільки впевнені результати, як рік тому: компанія з Купертіно відзвітувала про продаж всього 12,62 млн. iPad, заробивши при цьому понад $5,4 млрд. За останні 12 місяців продажі планшетних комп’ютерів Apple впали на 23%, а дохід — на 29%, і, сказати по правді, я не знаю, з чим пов’язана така динаміка.

Mac

На відміну від iPhone і iPad, до рекордів яких ми вже звикли, Mac не перестає дивувати. В той час, як продажі традиційних PC продовжують падати квартал за кварталом, яблучні комп’ютери показують завидний зростання. За останні три місяці Apple продала 4,56 млн. яблучних комп’ютерів, заробивши $5,62 млрд. — більше, ніж від продажів iPad! Це на 10% більше результатів Q2 FY14 і на 17% менше кількості проданих Маків в попередньому звітному періоді.

Сервіси та інші продукти

У нинішньому фінансовому році Apple більше не повідомляє результати iPod, так як там абсолютно немає чим хвалитися, і додала до звіту дві нові категорії:

  • Сервіси — містить інформацію з iTunes Store, App Store, Mac App Store, iBookstore, AppleCare, Apple Pay, дохід від інших сервісів та ліцензійних відрахувань.
  • Інші продукти — куди увійшли доходи від продажу iPod, Apple TV, продукції Beats Electronics, аксесуарів Apple і сторонніх виробників.

У кварталі, що завершився «Сервіси» принесли компанії їх Купертіно $4,99 млрд., а «Інші продукти» — $1,69 млрд.

Прогнози на наступний квартал

  • Дохід на рівні від $46 млрд. до $48 млрд.
  • Валова квартальний прибуток на рівні від 38,5% до 39,5%.
  • Операційні витрати на рівні від $5,65 млрд. до $5,75 млрд.
  • Інші доходи/витрати в розмірі $350 млн.
  • Податкові відрахування в розмірі 26,3%

Після цього Тім Кук і Цибулі Маэстри взяли участь у традиційній конференц-зв’язку, відповівши на питання інвесторів і журналістів.