Вчора ввечері відбулося чергове підведення квартальних підсумків, в результаті якого Стів Джобс оголосив про новий абсолютний рекорд за всю історію компанії, для якої закінчився четвертий квартал цього календарного року. З моменту останнього фінансового звіту дохід компанії склав 20,34 мільярдів доларів, а чистий квартальний прибуток — 4,31 мільярда або 4,64$ прибутку на кожну випущену акцію Apple окремо.

Ці показники значно перевищили результати попереднього кварталу. Нагадаю, що попередній фінансовий рекорд склало ні багато, ні мало 15,7 млрд, а рік тому за 4 квартал 2009 року Apple заробила в 2 з гаком рази менше — всього 9,87 млрд.

«Ми були приголомшені 20 млрд. доходів і 4 млрд. прибутку після сплати податків — це абсолютний рекорд Apple», — сказав Стів Джобс. — «Продажі iPhone склали 14,1 млн., обійшовши 12,1 млн. телефонів компанії RIM. І ще у нас знайдеться кілька сюрпризів до кінця цього року».

Apple може пишатися популярністю iPad — більш 4,19 млн. користувачів стали власником цього планшетного комп’ютера в останньому кварталі. Це на 28% більше порівняно з 3,27 млн. гаджетів, проданих у попередньому звітному періоді (7,46 млн. планшетів в 2010 фінансовому році) і, безумовно, набагато більше від загального обсягу продажів всіх «таблеток» і Slate PC за весь 2010 рік, однак, в той же час iPad, за словами аналітиків, негативно впливає на продажі нетбуків, але не канібалізують Mac.

Про це, також, кажуть рекордні продажі Макінтошів — за четвертий квартал компанія продала 3,89 млн. яблучних комп’ютерів, збільшивши результат минулого року на 27% (3,053 млн.) і подвоївши показники трирічної давності. Дані продажів для всього фінансового року перевищили очікування керівництва компанії — 13,66 млн. Маків проти 10,4 млн. попереднього досягнення.

І знову ноутбуки з великим відривом продовжують випереджати десктопні комп’ютери. В останньому кварталі Apple продала 2,64 млн. різних MacBook і всього 1,24 млн. настільних комп’ютерів. Очевидно, що користувачі роблять вибір на користь мобільності.

Як правило, користувачі досить мляво купують ipod’и. У четвертому кварталі Apple може похвалитися тільки 9,05 млн. проданих плеєрів, що на 11% гірше торішнього результату (10,2 млн.). А за фінансовий рік компанії підкорилася планка лише в 50,31 млн. айподів, що можна порівняти з результатом 2007 року. У 2008-2009 рр. цей показник склав понад 54 млн. плеєрів для кожного року окремо.

Незважаючи на це, компанія зберігає надію на нові nano і shuffle, які були представлені у вересні цього року. На жаль, доходів від продажу touch не досить, щоб зламати тенденцію і підвищити загальний дохід від всієї лінійки iPod.

Основною надією і опорою Apple в світі iOS девайсів є iPhone, флагман компанії. Завдяки випуску iPhone 4 цей квартал став кращим для смартфона, що завершився з результатом у 14,1 млн. гаджетів, що… барабанний дріб… практично у 2 рази більше (на 91%) порівняно з минулим роком. Навіть «скандали, інтриги, розслідування» не зуміли вплинути на вибір користувачів. Результати фінансового року ще більше вражають: 40 млн. iPhone проти 20,76 млн. смартфонів, проданих в 2009 році.

Цікаво, що продажі iPad всього за 7 місяців зуміли наблизитися до показників iPod і продовжують зростати. Якщо тенденція збережеться, то наступного року iPad наздожене і, досить імовірно, пережене Mac з точки зору доходів.