Вчора ввечері відбулося заплановане підведення квартальних підсумків. На подив аналітиків та експертів, компанія все-таки не зуміла побити свій попередній абсолютний рекорд, однак, цифри все одно вражають: за четвертий квартал 2011 фінансового року Apple заробила 28,27 мільярдів доларів з чистою квартальної прибутком в 6,62 мільярда (або 7,05$ в перерахунку на кожну акцію).

Компанії не вистачило трохи, щоб повторити результати минулого кварталу — абсолютний рекорд склало ні багато, ні мало 28,57 млрд., а у 4 кварталі 2010 року Apple заробила «лише» 20,34 млрд. доларів з чистою квартальної прибутком в 4,31 млрд. Пропоную детальніше ознайомитися з результатами основних лінійок яблучних продуктів.

Продажі Mac

Кількість проданих Mac збільшилася порівняно з четвертим кварталом минулого року на 26% і склало 4,89 млн. комп’ютерів, що дуже сильно контрастує з продажами традиційних PC. І хоча великі аналітичні компанії начебто IDC або Gartner заявляли про однозначний зниження інтересу користувачів до комп’ютерів, цього не можна сказати про Маках — їх покупців стає все більше і більше. А темпи зростання яблучних комп’ютерів вже в 4 рази перевищують темпи росту звичайних PC.

Розрив між настільними і портативними комп’ютерами Apple знову збільшився — тотальна перевага ноутбуків (3,62 млн.) над десктопами (1,28 млн.) виражається в процентному співвідношенні: 74/26.

Затишшя iPod

За поточний звітний період було продано всього 6,62 млн. iPod, що майже на третину менше результатів аналогічного періоду 2010 фінансового року (9,40 млн. плеєрів) і на 12% менше у порівнянні з минулим кварталом.

У цьому немає нічого дивного, так як ринок портативних медіа-плеєрів вже давно перенасичений. «Стабільність» результатів iPod забезпечується за рахунок постійного збільшення частки iPod touch, на який нині припадає більше половини всіх проданих плеєрів Apple.

Рекорди iPhone

Головною гордістю компанії можна по праву вважати iPhone. Кількість проданих гаджетів склало всього 17,07 млн., що на 16% менше попереднього рекордного звітного періоду. А зростання iPhone в порівнянні з четвертим кварталом 2010 року склав 21%. Насправді, це відмінні і стабільні результати, незважаючи на очікування потенційними покупцями анонсу нового покоління смартфона.

Крім цього, не варто забувати, що в ці підсумки не увійшли понад 4 млн. проданих на даний момент iPhone 4S. Більш детальні результати будуть вже в січні, коли Apple познайомить нас з підсумками першого «святкового» кварталу 2012 фінансового року.

Інтерес до iPad

Попит на iPad теж неухильно зростає. Після відносного затишшя на цьому фронті Apple ставить новий рекорд: на даний момент яблучні планшети є другим найбільшим джерелом доходів компанії, а новими господарями цих над-популярних мобільних гаджетів за 3 місяці стало 11,12 млн. покупців. Це на 20% більше в порівнянні з минулим звітним періодом.

Але найбільше мене вразив 166% зростання продажів iPad в порівнянні з четвертим кварталом 2010 року — після цього минулорічні результати (4,19 млн.) виглядають абсолютно непереконливо, хоча навіть вони, безсумнівно, є предметом заздрості виробників конкуруючих пристроїв.

Також, відбулось спілкування за допомогою конференц-зв’язку, під час якого керівництву компанії задавали питання.