Lion став першою клієнтської версією Mac OS X, яку офіційно було дозволено запускати на віртуальній машині і, звичайно ж, на комп’ютерах Mac. Компанії на зразок Parallels, або VMware відразу ж відновили свої програмні продукти для його підтримки, однак, остання версія Fusion дозволяє встановлювати попередні версії яблучної операційної системи, незважаючи на відсутність дозволу з боку Apple.

Минулого тижня VMware випустила оновлення Fusion 4.1 з досить звичайним списком основних змін, серед яких виділили підтримку «нативного» повноекранного режиму в Lion, повернення опції автоматичного включення при запуску віртуальної машини Fusion, а також різноманітні поліпшення продуктивності. Проте, жодного слова про підтримку «не-серверних» версій системи Snow Leopard і Leopard в супровідній документації не було. До цього моменту Apple офіційно дозволяла встановлювати на ПЗ для віртуалізації лише серверні різновиди цих двох версій операційних систем, поки в липні цього року на ринок не вийшли Lion/Lion Server.

Зазвичай, при спробі поставити клієнтські версії Leopard і Snow Leopard користувачі отримували відповідне повідомлення та інсталяція припинялася. Але VMware, на перший погляд, вирішила змінити поточний підхід: тепер додаток відображає спливаюче вікно з проханням «переконатися, що операційна система має ліцензію для роботи на віртуальній машині», а це жодною мірою не заважало користувачам.

Не вірячи своїм очам, автори ресурсу Macworld зв’язалися з прес-службою Apple і отримав додаткове підтвердження того, що власна політика компанії щодо Leopard і Snow Leopard залишилася незмінною:

«Компанія дозволяє віртуалізувати тільки належним чином ліцензовані копії Mac OS X Lion, Snow Leopard Server і Leopard Server, і тільки на брендовому „залізі“ Apple».

Так чи інакше, вже через кілька днів з’явилася офіційна позиція розробників VMware Fusion. У своєму блозі вони визнали помилку і повідомили, що в якості експерименту над системою перевірки ліцензії виключили даний модуль зі складу версії Fusion 4.1. Швидше за все, наступні оновлення повернуть все на свої місця, а додаток продовжить перешкоджати встановленню «не-серверних» версій Mac OS X 10.5 і 10.6:

Одним із змін стала поява нового кроку перевірки ліцензії для користувачів, що дозволяє переконатися, що вони діють згідно з умовами ліцензування операційної системи.

Після додавання цього кроку в VMware Fusion 4.1 була упущена перевірка серверного видання ОС. Ми працюємо над оновленням.