Я вже досить давно користуюся додатком Tweetbot, яке значно «змужнів» з моменту нашого першого знайомства. Тому вчора мене чекало цілих два приємні сюрпризи від команди розробників: в App Store з’явилася не тільки друга версія цього чудового твіттер-клієнт, але і довгоочікуваний Tweetbot для iPad.

Tweetbot 2.0 для iPhone

Найбільш значною зміною в оновленому Tweetbot 2.0 є можливість переглянути посилання або профіль користувача всього одним дотиком. Раніше потрібно було або «розкривати» вибраний твіт і вибирати потрібну посилання, або двічі прицільно тапа по екрану, що дуже сильно дратувало. У стрічці (timeline) з’явилися мініатюри прикріплених картинок. Найчастіше цього буде достатньо, щоб зрозуміти — чи варто витрачати час на її перегляд або немає.

Змінилася невелика панель з лічильником нових твітів, яка раніше рухалася разом із стрічкою і практично відразу зникала з виду. Тепер вона стала кріпитися до початку списку, а число непрочитаних повідомлень зменшується по мірі прокрутки (в налаштуваннях Tweetbot можна вибрати, щоб панель при прокручуванні) відразу ховалася.

Також, в оновленні виправлена ще одна річ, яка мене завжди дратувала. Іноді необхідно подивитися профіль людини, яка зробила ретвіт якого-небудь повідомлення. Але якщо раніше це неможливо було зробити ні під яким виглядом, то тепер користувач може спокійно клікнути по панелі ретвіти і відкрити потрібний профіль.

Крім цього, злегка змінилася колірна палітра і інтерфейс вікна з особистими повідомленнями (Direct Message або DM), додалися нові розміри шрифтів і т. д.

Серед інших змін можна виділити наступні:

  • Tweetbot став набагато швидше працювати;
  • додана підтримка сервісу Readability для приведення веб-сторінок до читання увазі (на кшталт функції Reader в десктопному і мобільному Safari);
  • твіттер-стрічка, згадки і особисті повідомлення автоматично оновлюються кожні 5 хвилин, поки додаток відкрито.

Tweetbot 2.0 для iPhone і iPod touch можна знайти в App Store за ціною 2,99$, а оновлення цього додатка доступно безкоштовно.

Tweetbot для iPad

Другий несподіваною новиною стала поява iPad-версії цього клієнта, яку вже давним-давно вимагали користувачі. Новий додаток пропонує той же самий набір функцій, що і Tweetbot для iPhone, але адаптовано для роботи на планшетному комп’ютері Apple: з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, підтримкою мультитач-жестів і інтеграцією з великою кількістю сторонніх веб-сервісів.

Короткі основні характеристики цього додатка:

  • швидке перемикання між списками і основною стрічкою твітів;
  • підтримка мультитач-жестів (в тому числі, настроюються) для більш ефективного перегляду Twitter і здійснення популярних дій;
  • нативні Push-повідомлення;
  • налаштовувана бічна панель дозволяє приховувати вкладки, які не використовуються;
  • підтримка великої кількості веб-сервісів на зразок Instapaper, Cloud.app, Bit.ly і так далі;
  • можливість зберегти чернетку твіти, додати геотеги, прикласти фото або відео, управляти списками і багато іншого.

Завантажити Tweetbot для iPad можна також з App Store. На жаль, це не універсальне додаток, тому за нього теж доведеться заплатити 2,99$.