Незважаючи на те, що «розумні годинник» ? Watch не вийдуть до початку наступного року, новий пристрій вже зараз зазнало критики з боку громадськості із-за певної недомовленості, пов’язаної з конфіденційністю користувачів.

Наприклад, генеральний прокурор штату Коннектикут Джордж Йепсен (George Jepsen) днями надіслав листа Тіму Куку, в якому запропонував представникам компанії з Купертіно зустрітися і відповісти на деякі питання, що стосуються роботи ? Watch: які дані буде збирати пристрій, як воно буде зберігати і так далі.

У своєму листі генеральний прокурор відзначив кілька сфер, щодо яких у нього існують сумніви.

  • Дозволить Apple клієнтам зберігати персональні дані та інформацію про своє здоров’я на ? Watch і своїх серверах? Якщо так, то як ці дані будуть захищені?
  • Як Apple збирається змінити політику конфіденційності для мобільних додатків, щоб переконатися, що інформація про здоров’я користувачів буде захищена?
  • Як Apple має намір втілити у життя правила для розробників, які вимагають відхилити додатки, здатні встановлювати діагнози та надавати консультації по лікуванню, а також дозволяють управляти технічними засобами, призначеними для діагностики або лікування захворювань, які не мають письмового дозволу державного регулятора?
  • Яку інформацію від користувачів будуть збирати ? Watch і програми для нього, а також як Apple і розробники мобільного софта збираються отримувати дозвіл на збір і обмін подібними даними у цих осіб?
  • Нарешті, як Apple має намір контролювати виконання своїх керівних принципів стосовно програм, які збирають медичну інформацію про користувачів?

Варто відразу зазначити, що відповіді на деякі з перерахованих вище питань давно відомі, адже розробникам ще кілька місяців тому стали доступні API HealthKit, що займається збором і обробкою медичних даних, а яблучна компанія оновила керівні правила затвердження мобільних додатків в App Store, додавши в них пункти, що зачіпають нові фреймворки iOS 8.

Зокрема, в цьому документі Apple говорить, що інформація HealthKit, не зберігається в iCloud, а iOS-програми, які спробують це зробити, будуть видалені з магазину. Компанія також явно заборонила розробникам передавати медичні дані «на сторону», не отримавши попередньо згоди користувача.

Тим не менш, подібні питання виникають, тому Тім Кук у своєму останньому інтерв’ю в черговий раз намагався всіх заспокоїти. Генеральний директор Apple повідомив, що компанія намагається збирати якомога менше даних про користувачів і вважає таку політику правильною, оскільки кожен користувач, незалежно від статі, віку і кольору шкіри має право на конфіденційність:

Наша політика полягає в наступному: коли ми розробляємо новий сервіс, то намагаємося збирати якомога менше даних. Тому ми не читаємо ваші електронні листи. Ми не читаємо ваш iMessage. Якщо державні органи надішлють нам порядок і спробують отримати вміст вашої листування iMessage, ми нічим не зможемо їм допомогти. Вона зашифрована, і у нас немає ключа.

Наш бізнес полягає в продажу продуктів, а не збір особистих даних. Нам не потрібна інформація про вас. Ви — не продукт.

Залишається сподіватися, що слова генерального директора Apple не залишаться просто словами.