Три компанії Apple, Google і Microsoft міцно зав’язані в тристоронньої війні за домінування, різною мірою конкуруючи один з одним в багатьох областях: залізо, операційні системи для мобільних платформ і комп’ютерів, софт, розваги, інтернет-пошук і т. д.. На сьогоднішній день можна стверджувати, що Google заволодів веб-пошуком, Microsoft домінує на ринку операційних систем і додатків, а Apple має дуже міцні позиції у області «hi-end hardware», продажі музики і відео, і медіа-пристроїв (iPod, iPhone і т. д.). Звичайно ж, ситуація може змінитися.

Один з редакторів Computerworld задався питанням: оскільки кожна зі згаданих компаній задивляється на жирний шматок своїх опонентів, то яка з них краще всього підготовлена до найближчому майбутньому, а хто, швидше за все, програє боротьбу?

Apple

Не дивлячись на те, що Apple зараз на висоті і справи йдуть в гору, компанія найуразливіша з цих трьох гігантів. Пов’язано це з тим, що успіх Apple побудований на унікальній проникливості і талант однієї людини — Стіва Джобса.

Для більшості компаній заміна одного CEO на іншого толком нічого не змінить, і компанія буде існувати як раніше. У випадку з Apple — це далеко вже не так, Apple — це Джобс. До його повернення в компанію в кінці 1996 року, Apple борсалася і намагалася вижити. Він закрив збиткові проекти ( такі як Newton, наприклад); під його чуйним увагою розвивалося понад кілька успішних проектів: Mac OS X, iPod, iPhone і iMac; він відновив компанію. Торік шановний журнал Harvard Buisness Review визнав його найціннішим вищим керівником у світі, тому що під керівництвом Джобса Apple збільшила свою ринкову вартість на $150 млрд..

Це як хороша, так і погана новина для Apple. Поки Джобс у справі — все відмінно. (прим. від Vitol: фраза кумедно звучить англійською: «Jobs is on the job»). Але він не буде керувати компаній вічно, і поблизу немає нікого порівнянного з ним в баченні і чуття. На думку Preston Gralla з Computerworld, з його відходом Apple перейде у фазу довгого і повільного занепаду.

Бізнес-модель Apple, на відміну від Google і Microsoft, дуже схожа на таку у Голлівудської кіностудії, якій потрібні блокбастери-хіти для отримання серйозних прибутків. Коли піде Джобс, такі хіти перестануть з’являтися.

Google

Серед цих трьох компаній, Google більше за інших має шанс процвітати і в майбутньому. У неї майже монополія на пошук в інтернеті, який є одним з ключових елементів двигуна економічного зростання світової економіки. Це дає Google відмінну основу під ногами для розширення та фінансування нових напрямів.

Хоч іноді компанія показує спонтанний і безсистемний підхід у просуванні своїх продуктів, Гугл твердо націлилася на швидкозростаючі сектора, особливо мобільні пристрої. У зв’язку з цим, Google добре підготовлена до того, щоб отримати вигоду з буму мобільної реклами, який очікується в найближчі роки. І хоча Google швидше за все не зможе скласти серйозну конкуренцію Microsoft на полі операційних систем і додатків, все-таки вона отримає достатньо доходів у свої інших областях, щоб стати хоча б сильним гравцем у цьому бізнесі.

Microsoft

І нарешті, є Microsoft, яку можна поставити десь між Apple і Google. На відміну Apple, Microsoft не потребує мегахитах для свого зростання. Взявши мертвою хваткою ринок операційних систем та офісних додатків, маючи відмінні і надійні корпоративні рішення, компанія буде постійно зростати. Google не зможе зломити майже монопольне становище Microsoft.

Успіх Windows 7 показав, що випуск нової операційної системи здатний принести гарний прибуток. Завдяки стрімким продажів Windows 7, Microsoft отримав більший дохід за квартал, ніж за весь попередній рік. З іншого боку, хоч Microsoft і не зможе спихнути Google з лідерства в області пошуку, Bing демонструє можливість заробляти непогані гроші в цій справі.

Отже, дивлячись вперед, можна припустити, що Гугл чекає період розквіту, Microsoft залишиться приблизно на тих же позиціях, а Apple втратить своє чарівництво, живиться Джобсом.