У минулому році представники Google заявили, що компанія отримує дві третини своїх доходів від iOS-пристроїв. Однак у світлі останніх цифр ця оцінка здається дещо заниженою, адже за 2008-2011 роки пошуковий гігант на Android-смартфонах заробив всього близько 550 млн. доларів — значно менше, ніж на мобільних гаджетах Apple.

Цю інформацію редактори The Guardian почерпнули з тривалого судового розгляду, в якому Google Android звинувачується в незаконному використанні патентів Java, що належать Oracle. Днями пошуковий гігант виступив з пропозицією укласти мирову угоду і пообіцяв заплатити роялті з кожного проданого Anrdoid-смартфона, якщо факт порушення буде доведено в суді.

Схоже, Google спробував обійтися «малою кров’ю»: умови досудового врегулювання передбачали виплату 2,8 млн. доларів одноразової компенсації за порушення у 2011 році; роялті в розмірі 0,5% від доходів Android за майбутні порушення патенту, що минає через 9 місяців; 0,015% за патент, закінчується у квітні 2018 року; а також скорочення розміру позову. Однак, юристи Oracle порахували дана пропозиція занадто низькими і відхилили його.

Але, що найголовніше, в опублікованому документі крім доходу від продажу смартфонів, що працюють під управлінням Android, Google поділилася іншими цікавими цифрами, зокрема, заробіток від реклами:

Google заявляє, що розмір збитку збігається з розрахунками експерта, призначеного судом. Але ця пропозиція не означає, що Google визнає себе винним у порушенні патентів Oracle. Загальний дохід від Android-телефонів, запущених в кінці 2008 року до кінця 2011 року, склав 543 млн. доларів. Це також означає, що в нинішньому році Android може принести більше 1 млрд. доларів доходів від реклами; загальна виручка Google за минулий рік склав близько 38 млрд. доларів.

Я думаю, Google неспроста ніколи не вказувала у своїх квартальних звітах точну суму грошей, отриманих від продажу Android-смартонов та реклами на цій платформі. Замість цього вони публікували дані заробітку у всій мобільній сфері. Наприклад, в минулому році ця цифра становила приблизно 2,5 млрд. доларів (порівняйте її з 550 млн. за 3 роки), як зазначив Ларрі Пейдж виконавчий директор компанії і один з небагатьох користувачів соціальної мережі Google+.

Але тепер завдяки позовом Oracle ми можемо з упевненістю сказати: пошуковий гігант більше заробляє на iOS, ніж на Android.