Що потрібно робити, коли ваша компанія за останній квартал зазнає збитків у розмірі 56 млн. доларів? Якщо ця компанія Motorola Mobility, можна просто списати збитки на прикре непорозуміння, адже за допомогою Google баланс підприємства запросто збільшується на неймовірну суму 12,5 млрд. доларів. І саме ця подія стала головною новиною сьогоднішнього дня.

Сьогодні Google офіційно оголосила про намір придбати мобільний підрозділ Motorola (це окрема компанія), що дозволить розробникам Android ще більше розвивати свою платформу. За умовами операції, за кожну акцію Motorola Mobility пошуковий гігант заплатить 40$, що на 63% більше їх вартості за станом на вечір п’ятниці.

Ларрі Пейдж, головний виконавчий директор Google, говорить: «Повне залучення Motorola Mobility в Android створило передумови для природного кроку між нашими компаніями. Разом ми зможемо поліпшити всю екосистему Android на благо споживачів, партнерів і розробників. Я з нетерпінням чекаю можливості привітати співробітників Motorola в нашій великий гугл-родині».

І хоча Корпорація добра™ отримає можливість випускати брендове «залізо» на основі розробок Motorola Mobility, Google стверджує, що Android залишиться відкритою платформою», а він продовжить надавати підтримку всім вендорам смартфонів на цій мобільної ОС.

Енді Рубін, старший віце-президент мобільного підрозділу Google, сказав: «Ми очікуємо, що ця комбінація дозволить вийти на новий рівень екосистеми Android. Тим не менше, наше бачення залишиться незмінним: Google як і раніше вважає Android відкритою платформою з яскравим співтовариством розробників. Ми будемо продовжувати працювати з нашими партнерами для розробки і поширення інноваційних пристроїв, що працюють на Google Android».

Ларрі Пейдж розповідає в записі блогу про те, що Google був змушений провернути операцію, щоб усунути загрозу патентної розправи над Android з боку деяких конкурентів, які не так давно стали власниками великого патентного пулу.

«Нещодавно ми пояснили, як компаній як Microsoft і Apple об’єднуються для антиконкурентних патентних атак на Android. Міністерству юстиції США довелося втрутитися в результати одного з недавніх аукціонів для „захисту конкуренції та інновацій у відкритому співтоваристві“ і зараз вони вивчають результати аукціону Nortel. Придбання Motorola Mobility збільшить конкуренцію за рахунок зміцнення патентного портфеля компанії Google, який дозволить нам краще захистити Android від загрози з боку Microsoft, Apple і інших компаній.

Раз вже одноосібна угода з Nortel не відбулася (хоча Google запрошували взяти участь у консорціумі, а вони відмовилися), патентний гігант вирішив перестати лицемірити, утерти соплі (обов’язково прочитайте цю статтю!) і роздобути інтелектуальну власність мобільного Мотороли, яка вже зараз володіє більше 17000 патентів і чекає на затвердження ще 7500 заявок.

Д’артаньяни з Маунтін-В’ю планую запустити Motorola Mobility у вигляді окремого бізнесу і очікують, що операція завершиться до кінця цього або початку наступного року після її схвалення акціонерами Motorola і регулюючими органами.