Після низки обопільних судових позовів «розборки» двох компаній прийняли зовсім несподіваний оборот: HTC звинуватила Apple в порушенні патентів, придбаних компанією Google у мобільного підрозділу Motorola в середині минулого місяця. Схоже, пошуковий гігант відправив у HTC деякі зі своїх нових патентів, а тайванці одразу ж застосували їх «за призначенням» — у війні проти Купертіно.

Згідно Bloomberg, ще 1 вересня Google передала в розпорядження тайванського виробника мобільних пристроїв дев’ять патентів: чотири з них були отримані в результаті покупки Motorola Mobility і лягли в основу нового судового позову проти Apple, поданому у федеральний суд в штаті Делавер.

А за рахунок решти 5 патентів — від трьох версій та браузер openwave Systems і двох від Palm — HTC планує розширити свою скаргу в Комісію з міжнародної торгівлі США (U. S. International Trade Commission, скорочено ITC) і спробувати вплинути на рішення судді, згідно з яким HTC була визнана винною в порушенні двох патентів Apple. На жаль, Bloomberg так і не сказав, звідки в Google з’явилися ці інтелектуальні документи.

До речі, одне з порушень, зафіксоване в первісному вердикт судді, зачіпає використання API в реальному часі, яке широко застосовується в Android. І якщо повний склад Комісії з міжнародної торгівлі США все-таки винесе рішення не на користь HTC, то це швидше за все стане юридичним прецедентом і буде мати не найбільш хороші наслідки для всієї платформи в цілому.

Так що немає нічого дивного в зацікавленості пошукового гіганта зробити тайванцям терміновий і щедрий «подарунок» у вигляді додаткових патентів. Цікаво, Google допоможе тільки HTC чи стане патентним «донором» для всіх виробників смартфонів на Android?

До речі, офіційна реакція HTC на даний момент вже існує, її озвучила Грейс Лэи (Grace Lei), головний юрисконсульт компанії:

«HTC буде захищати свої запатентовані винаходи незважаючи на посягання Apple до тих пір, поки переслідування з їх боку не припиниться. Ми вважаємо, що зобов’язані захистити наш бізнес, наших партнерів і клієнтів, яким подобається використовувати нашу продукцію».

Так свої запатентовані винаходи або майже свої, отримані в тимчасове користування від третіх осіб, які недавно купили їх у інших третіх осіб? ??

Нилаю Пателю (Nilay Patel), автору ресурсу This Is My Next, стало цікаво, чому Google до сих пір не почав судитися з Apple безпосередньо. До цієї статті був залишений дуже цікавий коментар, який, на мій погляд, не так далекий від істини:

«…здається, Google взяла на себе роль шахового короля. Він не розцінюється як боєць, але без нього марні інші фігури, тому він посилає їх битися в ім’я себе».

Google може багато втратити в боротьбі проти Apple, але спочатку він дозволить це зробити виробникам мобільних девайсів. Раптом у них щось вийде?