Протягом багатьох років від Google чекали на запуск хмарного сервісу, який призначався б для зберігання, обміну та спільної роботи над документами і файлами, а також склав би солідну конкуренцію Dropbox та іншим аналогічним сервісів. І ось сьогодні цей день настав — буквально годину тому пошуковий гігант офіційно «розсекретив» Google Drive.

Google Drive доступний за адресою drive.google.com і дозволяє відкривати безпосередньо в браузері більш 30 типів файлів, причому користувачам навіть нічого не потрібно встановлювати. Drive підключений до Google Docs для редагування документів та інших спільних функцій, а документи, які ви раніше зберігали в сервісі Docs на вплинуть на обмеження місця в гуглодиске.

«Сьогодні ми представляємо Google Drive — це місце, де ви можете створювати, обмінюватися спільно обробляти і зберігати всі ваші матеріали. Незалежно від того, чи працюєте ви з другом над спільним дослідницьким проектом, плануєте весілля з нареченою або слідкуйте за бюджетом з сусідами по кімнаті, ви можете зробити це в Drive. Також, ви можете завантажити на сервіс і отримати доступ до всіх файлів, в тому числі відео-роликів, фотографій, звичайним і PDF-документами, і навіть більше».

Google гарантує аптайтм в 99,9% і пропонує для початку 5 ГБ безкоштовно:

«Ви можете почати з 5 ГБ безкоштовного дискового простору — цього буде достатньо для зберігання фотографій у високому дозволі після поїздки на Еверест, відсканованих любовних листів ваші бабусі і дідусі, і ще залишиться місце для новели, над якою ви працюєте в даний момент.

Ви можете перейти на обсяг 25 ГБ за 2.49$ в місяць, 100 ГБ (4.99$ в місяць) або навіть на 1 ТБ (49.99$ в місяць). При оновленні до платного аккаунта розмір дискового простору, відведеного під вашу поштову скриньку Gmail, також буде розширено до 25 ГБ».

Серед головних особливостей Drive компанія Google вказала підтримку служби по розпізнаванню тексту (Optical Character Recognition або скорочено OCR) для відсканованих документів і розпізнавання образів для завантажених зображень. Наприклад, в рядку пошуку ви зможете поставити фразу «Ейфелева вежа», і Google Drive відобразить не тільки документи зі згадкою однією з головних паризьких визначних пам’яток, але і її зображення.

Великий акцент зроблений на функції пошуку, втім, як і в більшості продуктів Google. З його допомогою користувачі можуть шукати імена файлів, їх вміст, активність, а також інформацію про власника. Крім цього, Google співпрацював з низкою сторонніх розробників, які включили підтримку Drive в різні веб-сервіси і додатки. А ще з сьогоднішнього дня він буде інтегрований з іншими продуктами Google, такими як Google + або Gmail, щоб користувачі отримали можливість легко обмінюватися файлами або прикріпити документи до електронної пошти.

На даний момент компанія представила офіційні клієнти Drive для настільних операційних систем Android, але представники Google відзначили, що вже працюють над клієнтом для iOS.

До речі, мало не забув сказати. За старою-доброю традицією новинка доступна далеко не кожному користувачеві — пошуковий гігант сам вибирає, кого запросити в своє хмарне сховище. А поки що доводиться насолоджуватися фразою «Ми повідомимо вас по електронній пошті, коли Google Drive буде готовий».

UPD: Вже після опублікування статті Рінат Ханів (@RinatKhanov) зробив дуже важливе доповнення — після завантаження будь-якого контенту ви передаєте Гуглу всі права на нього:

Це ще раз підтверджує той факт, що потрібно обов’язково читати умови надання послуг перед тим, як натиснути кнопку «Згоден».