Для мене Growl — це щось більше, ніж просто зручна система відображення повідомлень. Саме зі статті про Growl почалося моє чудове «пригода» в якості автора блогу Маковод, яке триває ось уже більше трьох років. А зараз одна з найпопулярніших в світі утиліт для Mac отримала довгоочікуване оновлення і влаштувалася в магазині настільних додатків Apple.

Причиною цього кроку розробники Growl назвали бажання йти в ногу з часом, використовувати останні технології і стандарти Apple, а також спростити процес дистрибуції своєї утиліти для кінцевих користувачів. Тому тепер Growl представляє з себе окрему платне додаток (1,99$), повністю задовольняє вимогам Mac App Store. А старі версії поки що залишаться доступними на офіційному сайті проекту.

Growl 1.3 був переписаний, як це модно казати, «з нуля». Причому розробники не тільки додали в нього абсолютно нову архітектуру і інтерфейс, але і провели досить багато часу, спілкуючись з творцями великої кількості плагінів і доповнень, щоб переконатися у їх сумісності з новою версією програми.

Через іконку в панелі меню (яка тепер навіть не відключається) можна швидко поставити Growl на паузу і трохи відпочити від лавиноподібного потоку повідомлень. А замість панелі настройок новий додаток отримало своє власне «суверенна» вікно, яке надає доступ до основних налаштувань Growl, історії повідомлень, списку підтримуваних програм і тем.

Новенький Growl поставляється з двома десятками встановлених тем. При бажанні свою «одяг» для повідомлень можна створити з допомогою відкритих технологій HTML/CSS/Javascript. А в закладці «Історія» користувачам доступна не тільки налаштування обмежень останніх повідомлень, а також перегляд їх вмісту і пошук за нього.

Ще однією цікавою можливістю Growl 1.3 є центр повідомлень, принцип роботи якого віддалено нагадує Notification Center з iOS 5. У нього потрапляють всі пропущені повідомлення, щоб користувач міг повернутися пізніше і вшановувати їх як RSS :)

Серед інших можливостей, згаданих на сторінці програми в Mac App Store, значаться:

  • проголошення повідомлень з допомогою вбудованого в OS X голосового синтезатора;
  • сторонні розробники можуть використовувати Growl у своїх програмах, використовуючи Cocoa, AppleScript або по мережі;
  • перенаправлення повідомлень на інший комп’ютер Mac, підключений в одну і ту ж мережу;
  • сумісність з додатком Prowl для iPhone, iPod touch і iPad.

До речі, мало не забув згадати ще один важливий факт: Growl 1.3 не підтримує Snow Leopard і більш ранні версії Mac OS X. Він сумісний тільки з Lion і його «послідовниками».