Доброго часу доби, шановні маківники. Сьогодні я хотів би вам розповісти про один дуже корисний додатку — Growl. Давайте розберемося, що це таке? Growl — це глобальна система нотифікацій для Mac OS X. різні програми можуть використовувати Growl для відображення невеликих послідовних повідомлень.

Кожне повідомлення являє собою інформацію, наприклад, ftp-клієнт може повідомляти про завершення закачування файлу, iTunes — про назву поточного треку, а клієнт обміну миттєвими повідомленнями про те, що ваш друг прийшов в онлайн. При цьому, користувач може повністю контролювати всі повідомлення, а розробники, витративши зовсім небагато часу для додавання підтримки Growl в свій проект, отримають в розпорядження потужний інструмент, що дозволяє повідомляти користувачу про різних змінах станів програми або системи.

Growl інсталюється в якості доповнення до Системних налаштувань (System Preferences) і дозволяє налаштувати поведінку програми в системі або вибрати конкретну поведінку для конкретної програми. Користувачі мають достатню свободу дій і можуть налаштувати Growl так, як їм подобається. Одним з найбільших переваг Growl є те, що відразу після установки користувач отримує досить-таки велика кількість різноманітних стилів. Причому для різних додатків можна вибрати свій власний стиль або завантажити будь-який інший з сайту програми. Крім того, можна вибрати розмір підказок, тривалість показу, прозорість і багато іншого.

Окно Growl

У чому ж переваги Growl?

Як вже згадувалося раніше, це повний контроль над повідомленнями: користувач сам вибирає, які саме нотифікації він хоче бачити і як вони повинні виглядати.

Настройка внешнего вида Growl

Простота у використанні. Після установки Growl «просто працює» і користувальницькі додатки негайно можуть показувати повідомлення.

Узгодженість. Growl дозволяє налаштувати повідомлення для різних програм з однієї закладки в Системних налаштуваннях. При цьому користувачеві не потрібно шукати налаштування Growl у налаштуваннях кожної програми.

Настройка Growl для Transmission

Гнучкість. Попередження можуть не тільки відображатися на екрані, але і переслати електронною поштою або вимовлятися, використовуючи вбудований голосовий синтезатор.

Список додатків, що підтримують Growl воістину величезний! Ось лише деякі з них: Adium, Colloguy, Skype, Firefox, віджети Dashboard, Оточення, Thunderbird, GMail нотификаторы, Acquisition, Cyberduck, ShakesPeer, Transmit, Transmission, Coda, VLC, PictureSync Штуковина, MacDialer, Daylite, NewsLife, Vienna, MarsEdit, Xslimmer, Quicksilver, віджети Yahoo і багато іншого. Крім того, існують плагіни і скрипти, щоб «подружити» Growl і iChat, iTunes (GrowlTunes), Mail (GrowlMail), Safari. Також існує дуже корисне доповнення, як HardwareGrowler, яке показує системні повідомлення. Наприклад, інформація про пристрої USB, Firewire, Bluetooth, мережеві інтерфейси, індикації живлення і так далі.

Выбор приложения для настройки

До речі, варто відзначити, що ця програма отримала високі оцінки від таких відомих порталів, як Macworld, MacUpdate і VersionTracker.

Таким чином, Growl — дуже корисний інструмент як для істинного маковода, так і для розробника програмного забезпечення для Mac OS X.