Як повідомляє Reuters, вчора ввечері компанія GT Advanced Technolgies, що є головним партнером Apple по роботі з сапфіровим склом, попросила Суд з питань банкрутства США (United States Bankruptcy Court) надати їй можливість реорганізувати свій бізнес.

Ось невеличка цитата з прес-релізу:

GT вказує, що станом на 29 вересня 2014 року у неї було приблизно 85 млн. доларів готівкою. Крім цього компанія в даний момент активно шукає джерела фінансування. У разі отримання вони дозволять GT задовольнити всі зобов’язання, пов’язані з щоденним операційною діяльністю, включаючи своєчасну виплату заробітної плати робітникам.

«Сьогоднішня заявка зовсім не означає, що ми йдемо з бізнесу. Замість цього вона дозволить нам ще більш впевнено реалізовувати наш бізнес-план і поліпшити баланс. — сказав Том Гутьеррез (Tom Gutierrez), президент і головний виконавчий директор GT Advanced Technolgies. — Ми абсолютно впевнені, що реабілітаційний процес, передбачений Главою 11, являє собою найкращу можливість реорганізувати компанію і прокласти шлях до майбутнього успіху. Ми залишаємося прихильні інноваційним коріння і стратегії диверсифікації. Ми плануємо залишатися технологічним лідером по кожному з наших основних напрямків».

За чутками, Apple повинна була застосувати сапфірове скло в конструкції iPhone 6 і iPhone 6 Plus, але в кінцевому підсумку ці прогнози так і не збулися. Яблучна компанія не мала жодних зобов’язань щодо купівлі сапфіра і, можливо, саме тому несподівану відмову від його використання послужив причиною складного фінансового стану GT. Адже якщо вірити експертам та аналітикам, встигли прокоментувати дане анонс, воно постраждало після того, як компанія взялася за суттєве переобладнання виробництва, нарощуючи виробництво сапфіра для Apple замість продажу печей іншим компаніям.

Обставини подачі заявки невідомі, і це залишає більше питань, ніж відповідей, оскільки зазвичай Apple допомагає своїм партнерам фінансово, щоб вони могли реалізувати всі забаганки компанії з Купертіно (так було і у випадку партнерської угоди з сапфіровому заводу в Арізоні). Зате точно відомо інше: незважаючи на впевненість керівництва GT Advanced Technolgies в тому, що компанія зуміє подолати труднощі і виконати свої зобов’язання, інвестори сприйняли цю новину передбачувано — через деякий після анонсу акції $GTAT звалилися вниз стрімким домкратом, обесценившись більш ніж на 90% всього за кілька годин торгів.

Варто відзначити, що до розділу 11 Кодексу про банкрутство США, на яку посилається президент GT Advanced Technolgies, мова йде не про банкрутство, а про захист від нього, можливості залишитися в бізнесі і про гарантії для інвесторів, що боржник виконає свої зобов’язання. Без них банки, інвестори та постачальники припинили б будь-яку співпрацю з компанією, але у разі позитивного рішення уповноваженого органу (у даному випадку — Суду з питань банкрутства), GT може розраховувати на нові інвестиції.

Чудовий наочний приклад застосування Глави 11 привів читач форуму MacRumors під ніком Yaxomoxay:

Уявіть, що ви купили «прокачаний» Mac Pro і заборгували 10 тис. доларів VISA, але не можете погасити борг в цьому місяці. Що з вами станеться? Вашу кредитну лінію закриють, і ніхто не зможе вам допомогти. Іншими словами, ви опинитеся у фінансовій дупі.

Захист від банкрутства на підставі Глави 11 передбачає наступне: суд гарантує, що кредитор так чи інакше отримає свої гроші. Це дозволить VISA самій прийняти рішення, що робити з боржником, — розширити кредитний ліміт або знайти інше рішення, яке йому не зашкодить. VISA потрібні гроші, їй не вигідно викидати вас з бізнесу, тому компанія може продовжити працювати до моменту реорганізації. Але вашу кредитору теж потрібні певні гарантії, і саме про них йдеться в Главі 11.