З кожним днем ми стаємо все ближче і ближче до релізу нових версій утиліт для джейлбрейка, оскільки відомий хакер Pod2g нарешті знайшов лазівку в iOS 5.1, яка дозволяє «звільнити з яблучної в’язниці» смартфони і планшети будь-якого покоління, що працюють під керуванням цієї версії мобільної операційної системи.

Процес злому ще далекий від досконалості, тому хакеру належить виконати великий обсяг роботи по стабілізації свого коду. Тільки після цього він буде інтегрований у утиліти начебто PwnageTool або Redsn0w, якими користуються звичайні користувачі. Але головний крок, схоже, зроблено.

Це дійсно прекрасна новина і зараз я поясню чому. Справа в тому, що специфіка експлойтів, які використовуються при створенні попередніх версій інструментів для неприв’язаних джейлбрейка, не дозволяла зламувати яблучні гаджети з процесори Apple A5/A5X, тому власники iPhone 4S і двох останніх поколінь планшетів сиділи без джейлбрейка.

Але вчора Pod2g показав відеоролик, в якому головними дійовими особами стали новий iPad, iOS 5.1 і Cydia:

Завдяки молодому хакеру користувачі зможуть зламувати всі пристроях з iOS 5.1 (крім Apple TV третього покоління). На тестування і виправлення недоліків в коді може піти кілька тижнів, під час яких Pod2G також спробує перемогти» нещодавно випущену iOS 5.1.1.

Я обов’язково напишу, як тільки джейлбрейк стане доступний для всіх користувачів, так що не перемикайте канал :-)