Кілька днів тому я вже публікував невелику замітку про останні iMac, в яких з’явилися не тільки процесори Sandy Bridge і високошвидкісний порт Thunderbolt, але і жорсткі диски особливого типу з пропрієтарної прошивкою і нової 7-ми пиновой конфігурацією SATA. Тому при відключенні або заміні такого жорсткого диска вентилятори в блоці живлення починають крутитися з максимальною швидкістю і заподіювати незручність власникові комп’ютера.

За словами одного розробника, подібна проблема актуальна навіть для деяких моделей iMac, випущених в кінці 2009 року — він помітив її як раз після того, як встановив у свій комп’ютер новий жорсткий диск. В результаті заміни швидкість обертання вентиляторів збільшилася до 6000 оборотів в хвилину, створюючи дуже багато шуму.

Спочатку він використовував вже знайому нам утиліту smcFanControl, але весь час боявся перегріву жорстких дисків і тому він вирішив написав невелику утиліту HDD Fan Control, в якій використовує дані про температуру свого жорсткого диска, отримані з допомогою S. M. A. R. T, після чого змушує вентилятори крутитися повільніше.

Можливо, ця утиліта є одним з ключів до вирішення проблеми з «неоригінальні» жорсткими дисками в нових iMac, але, на жаль, автор утиліти не має можливості підтвердити це.