Створення аксесуарів для смартфонів і планшетів Apple, які можуть «спілкуватися» з iOS через вбудовані в мобільну операційну систему функції, вимагаючи при цьому для з’єднання з пристроями підключитися до проприетарному док-роз’єму, — це дороге задоволення. Адже виробникам необхідно отримати від Apple деякі специфічні компоненти, в тому числі, і дорогу ліцензію «Made for iPhone» (iPod або iPad), на яку компанія в минулому році отримала патент.

Однак, група студентів та викладачів факультету електротехніки та комп’ютерних наук Мічиганського університету встановила, що аудіо-роз’єм iPhone можна використовувати для двосторонньої передачі даних, а також в якості джерела живлення для малопотужних електронних схем. Вони розробили пристрій, який називається HiJack і, можливо, вже в недалекому майбутньому дозволить виробникам створювати недорогі аксесуари. А якщо я правильно розумію, то Apple не зможе закрити знайдені можливості програмно, тому що в цьому випадку перестануть працювати гарнітури, за допомогою яких власники мобільних гаджетів можуть спілкуватися по телефону або використовувати голосовий набір.

Проект HiJack являє собою апаратну і програмну платформу, яка дозволяє обмінюватися інформацією між невеликими периферійними пристроями (з низьким енергоспоживанням) і іДевайсом. Ця система використовує 22 кГц аудіо-сигнал, який перетворюється в 7,4 мВт при 47% ефективності. Цієї потужності достатньо для живлення мікроконтролера TI MSP430 і з’єднання HiJack зі спеціально розробленим для iOS додатком. Вартість компонентів, необхідних для створення HiJack, становить близько 2,34$ при об’ємі партії дорівнює 10 тис. примірників.

Деякі інші периферійні пристрої також використовують подібну техніку. Наприклад, платіжний стартап Square для читання даних з магнітної стрічки кредитних карток застосовує таке маленьке пристрій, розрахований на харчування від аудіо-роз’єму iPhone або смартфона на Android. Також, існують малопотужні FM-передавачі для деяких моделей iPod, які аналогічно живляться від навушників.

Учасники проекту HiJack розробили пристрій для збору даних щоб і самим в лабораторії використовувати, і навчати студентів. На даний момент він має вбудований датчик вологості ґрунту, інтегрований прототип датчиків температури/вологості, датчик руху (заснований на пасивному інфрачервоному сенсорі, PIR), потенціометр і версію з макетної платою для створення прототипів нових сенсорів.

Схема HiJack, а також весь вихідний код для забезпечення зв’язку за допомогою аудіо-порту, доступні у вигляді відкритого проекту на Google Code. Тому кожен власник iPhone, який не проти посидіти вечорок-інший з паяльником, зможе спробувати відтворити щось подібне для себе.

Зараз список підтримуваних платформ обмежується тільки iOS, але таке обладнання повинно працювати майже з будь-яким мобільним пристроєм, який може використовувати навушники з мікрофоном. Вже зовсім скоро команда HiJack планує створити API, за допомогою якого інші розробники змогли б додати підтримку Android, Windows Phone 7 і інших мобільних платформ.