Влітку протестувати роботу нового хмарного сервісу могли тільки розробники, а тепер, схоже, Apple відкрила сайт iCloud.com для всіх охочих, оскільки при вході на нього більше не відображається стара форма логіну, виконана у формі нагрудного бейджика.

Щоб почати роботу з iCloud користувачеві слід ввести логін і пароль від свого Apple ID, а також пройти невелику процедуру первісної налаштування:

  • Вибрати свою фотографію.
  • Вказати локалізацію сервісу — на даний момент доступно 14 мов, але немає російської.
  • І часовий пояс (чомусь Київ досі ставиться до Moscow Standart Time, хоча можливо це якась політична жарт Купертіно).

Надалі ці налаштування можна змінювати за допомогою спливаючого вікна, яке з’являється при натисканні на своє ім’я в правому верхньому кутку сторінки:

Користувача зустрічають ті ж самі компоненти iCloud: Mail, Контакти, Календар, Find My iPhone і iWork (хіба що його іконка змінилася з моменту нашого першого знайомства).

Для того, щоб запустити певну веб-додаток, достатньо просто клікнути по іконці або текстової мітки. Його відкриття відбувається досить швидке і супроводжується WebKit-анімацією.

Всі ці приємні переходи, рух іконок «як на домашньому екрані iOS» і інша анімація доступна тільки для користувачів WebKit-браузерів. Я не заглиблювався у вивчення питання, але iCloud.com працює в Safari, Firefox, Chrome і навіть Internet Explorer 9. А ось користувачів Opera очікує неприємний сюрприз (це теж скріншот з браузера):

Перші три веб-додатки мають свої власні настройки. Наприклад, Mail ви можете налаштувати перегляд пошти, складання нового повідомлення, правила обробки вхідних листів, авто-відповідь під час відпустки. У Calendar і Contacts налаштувань поменше, але всі ці програми, в принципі, схожі на свої десктопні аналоги.

Крім усього іншого, Apple зробила новий сервіс досить значною довідкою, розділеної за категоріями. На жаль, у списку доступного мови російської теж немає.

Зайти на сайт iCloud.com можна і за допомогою мобільного Safari. Правда, поки що посилання на сторінку налаштування відображає помилку 404, а додаток Find My Friends не може бути знайдено в App Store.

В працездатності сервісу можуть спостерігатися деякі проблеми. Наприклад, не всі передплатники MobileMe можуть зайти зі свого облікового запису. Очікується, що протягом дня ці несправності не будуть усунені.

Я постараюся доповнити цю статтю у міру появи нових фактів.