Поки більшість з нас тільки мріють роздобути в руки оновлені моделі MacBook Air і MacBook Pro, «техно-маніяки» з iFixit вже принесли їх у свої лабораторії і в кращих традиціях жанру влаштували фотосесію, неквапливо виймаючи з яблучних лептопів один шар комп’ютерних нутрощів за іншим.

«Розтин» MacBook Air

Новий MacBook Air (номер моделі A1466) змінився незначно, але деякі речі варто відзначити. Мабуть, головною з них є оновлений SSD-модуль.

Apple змінила конструкцію роз’єми для підключення флеш-накопичувача, тому SSD-модулі сторонніх виробників виявилися несумісні з цим поколінням Ейрів. Швидкість запису у нових SSD наближається до 500 МБ/с і така конструкція роз’єму, швидше за все, була використана, щоб максимально прискорити передачу даних.

Також, співробітників iFixit зацікавило ще кілька деталей:

  • нові процесори з мікроархітектурою Ivy Bridge;
  • швидка оперативна пам’ять з частотою шини до 1600 МГц;
  • USB 3.0;
  • а також більш тонкий роз’єм MagSafe 2, який Apple спеціально розробила для зменшення товщини своїх ноутбуків.

Але всі ці оновлення практично не вплинули на внутрішню компоновку MacBook Air (підозрюю, що з звичайними MacBook Pro така ж ситуація). Традиційне фото на пам’ять:

MacBook Pro з ” ретиной

Найбільший інтерес, звичайно ж, є конструкція революційного MacBook Pro з сетчаточным дисплеєм. Але його унікальний дизайн накладає значні обмеження на власників ноутбуків з можливостями апгрейда. І нам волею-неволею доводиться звикати до того, що ми вже не зможемо відремонтувати або модернізувати лептоп в домашніх умовах.

Звичайно, ми ніколи не могли оновити процесор в яблучних ноутбуках, але їх конструкція дозволяла при невеликій кривизні рук як мінімум збільшити оперативну пам’ять, поміняти жорсткий диск або акумулятор. Але з кожним оновленням Pro/Air деякі з цих дій виконати все важче і важче (доречно згадати неможливість заміни оперативної пам’яті або дуже низьку оцінку ремонтопридатності у останніх трьох поколінь MacBook Air).

Зараз же інженери Apple перевершили самі себе. Ось найцікавіші момент «відкриття» нового MacBook Pro з сетчаточным дисплеєм (номер моделі A1398).

Для максимально складного доступу до нутрощів ноутбука були використані «диявольські» гвинти Pentolabular (точно такі ж, як і в iPhone 4, iPhone 4S і MacBook Air). Це означає, що вам буде потрібно спеціальна викрутка просто для того, щоб зняти нижню кришку.

Забезпечити колишнє час автономної роботи при наявності такого екрана можна тільки за рахунок більш потужного набору літій-полімерних батарей загальною ємністю 95 Вт•год (замість 77,7 Вт•год минулого MBP).

Гарна новина: у конструкції зменшилася кількість гвинтів. Погана новина: кількість клею збільшилася прямо пропорційно. Тому, зокрема, не намагаєтеся відірвати батареї від корпусу — під ними проходить кабель трекпеда, який дуже легко порвати.

Як і у випадку з MacBook Air, SSD-накопичувач на 512 ГБ з’єднується з материнською платою через спеціальний роз’єм, з яким несумісні модулі сторонніх виробників. Але якщо його хоча б в теорії можна замінити на щось інше в майбутньому…

…то оперативну пам’ять наростити точно не вийде, бо вона «намертво» припаяна до логічної плати — це ще одне інженерне рішення, яке прийшло з дизайну MacBook Air (стрункий ряд з 16 модулів Hynix H5TC2G83CFR DDR3L SDRAM по обидва боки материнки). Тому при покупці обов’язково варто подумати — чи вистачить вам 8 ГБ ОЗУ, що йдуть за замовчуванням, або все-таки шукати BTO-Прошку з 16 ГБ оперативки?

Відокремити дисплей від верхньої кришки не вийшло, оскільки алюмінієва частина корпусу, IPS-панель, камера iSight, антени Wi-Fi і Bluetooth назавжди приклеєні один до одного. Якщо щось трапиться з дисплеєм, — а він навіть не закритий захисним склом, як у попередніх моделях — доведеться міняти весь «сендвіч» (думаю, це буде дороге і вельми сумнівне задоволення).

Виходячи з усього цього, iFixit поставили новому MacBook Pro найнижчу оцінку ремонтопридатності з усіх можливих — 1/10.

З інших цікавих спостережень:

  • AirPort-карти у конструкції нових MacBook Pro і MacBook Air аналогічні. На них знаходяться чіпи Broadcom BCM4331 (802.11 n з одночасною роботою в двох бездротових діапазонах) і Broadcom BCM20702 (Bluetooth 4.0 з підтримкою Bluetooth Low Energy).
  • Асиметричні лопаті дійсно повинні знижувати рівень шуму, а система охолодження в цілому виглядає ефективною (як буде на практиці — покаже час).
  • Під лівим динаміком розташовуються два мікрофони — за чутками, це MEMS-мікрофони Knowles S885 — записаний звук обробляється спеціальним алгоритмом для зниження рівня шуму.

Трохи не забув — ще одне фото на пам’ять: