Apple TV третього покоління був представлений на спеціальному заході на початку цього місяця і вже встиг отримати безліч позитивних відгуків. А тепер він потрапив до рук співробітників iFixit, які розправилися з ним за аналогією з усіма попередніми продуктами компанії з Купертіно.

Знищення новенької чорної коробочки пройшло без ускладнень, і через деякий час на столі в лабораторії iFixit акуратно лежали всі комплектуючі пристрої, які були не раз сфотографовані і детально вивчені. Як і було заявлено раніше, головною «робочою конячкою» в новому поколінні телеприставки є модифікований процесор Apple A5, який відрізняється від SoC, встановлених в iPhone 4S і iPad 2, своєї одноядерностью.

Це цілком логічно і я можу назвати як мінімум дві причини, чому інженери Apple зупинилися саме на такому рішенні. Перша з них полягає в тому, що чи пристрою подібного класу і призначення потрібна повна потужність A5 для перегляду 1080р-фільмів, фотографій, прослуховування музики і функції AirPlay Mirroring.

Друга причина ще очевидніше: чіп буде менше грітися, тому компанія відмовилася в конструкції від рожевої термо-майданчики, знайденої при «відкритті» попереднього покоління Apple TV. Використовується замість неї тонкий металевий тепловідвід і буде відповідати за підтримання необхідної температури.

Ще однією істотною відмінністю від Apple TV 2G є дві антени Wi-Fi, які були добавленыпо численні прохання телеглядачів після скарг покупців на недостатню дальність і силу сигналу. У яблучної приставці встановлений бездротової чіп Broadcom 4330, який також можна знайти в новому iPad. Він здатний працювати в двоканальному діапазоні на частотах 2,4 і 5 ГГц) і підтримує специфікації 802.11 a/b/g/n.

І, нарешті, останньою зміною стало дворазове збільшення оперативної пам’яті в пристрої — замість 256 МБ третє покоління Apple TV інженери компанії з Купертіно встановили 512 МБ.

Інша начинка, так само як і пульт дистанційного керування, залишилися без зміни: в якості внутрішнього накопичувача використовується чіп NAND-пам’яті виробництва Toshiba 8 ГБ, яких повинно бути цілком достатньо для кешування потокового відео, а за подачу електроенергії відповідає 5,95-ватний блок живлення (його теж можна знайти в моделі минулого року). Навіть зовні Apple TV 3G не відрізняється від свого попередника.

До речі, популярність офіційного «хобі» яблучної компанії зовсім невисока — згідно з даними онлайнового Apple Store доставка купленого пристрою здійснюється протягом 3-05 робочих днів.