Останній звіт про «розкритті» ноутбуків Apple мені відразу здався неповним, адже там була відсутня сама цікава частина. Але зміцніло це почуття лише після того, як на сайті компанії з’явився новий фото-звіт, головною дійовою особою якого стало «справжнє інженерне диво» — сітчаточний дисплей MacBook Pro.

Співробітники iFixit, дочиста розібравши нову Прошку, прийшли в подив, оскільки верхня алюмінієва кришка, IPS-панель, камера iSight, антени Wi-Fi і Bluetooth виявилися намертво приклеєні один до одного. Природно, подібні дрібниці не стали перешкодою досвіду та інтересу, у зв’язку з чим вони продовжили колупати «бездиханне тушку» ноутбука, поки не змогли отковирять дисплей з роздільною здатністю 2880х1800 точок:

Сітчаточний дисплей — це диво інженерної думки. Замість того, щоб зробити «сендвіч» з рами, LCD-панелі і захисного скла спереду, Apple використовувала алюмінієвий корпус ноутбука в якості рами, а саму LCD-панель у якості захисного скла.

Насправді, їм вдалося «упакувати» в дисплей в п’ять разів більше пікселів у порівнянні з попередніми моделями, але при цьому він став на міліметр тонше. А оскільки спереду більше немає захисного скла, відблиски стали менш важливою проблемою.

Щоб з’ясувати всі ці нюанси, техногікам з iFixit довелося фактично зламати конструкцію з щільно підігнаних і склеєних компонентів. Тому при проблемах з дисплеєм доведеться повністю замінювати весь вузол, замість встановлення нового захисного скла або LCD-панелі (подібний ремонт могли вчинити в більшості сервісних центрів при наявності відповідних комплектуючих).

У звіті також присутні деякі подробиці конструкційних рішень, які використовували інженери Apple для того, щоб зробити дисплей тонким, легким, і при цьому забезпечити чітке зображення на ультра-високому дозволі. В тому числі, перенаправлення кабелів з допомогою петель, встановлення 48 світлодіодів в нижній частині екрану для освітлення диспля і різноманітні дифузори, призми і поляризаційні аркуші для створення картинки на екрані.

Зараз, до речі, купити MacBook Pro нового покоління не так вже й просто. Попит на нього настільки високий, що приблизна дата поставки Прошек з ретина-дисплеями в онлайн-магазині Apple через пару днів після анонсу зріс до 3-04 тижнів.