Вдосталь награвшись з новеньким 12-дюймовим MacBook, співробітники компанії iFixit відправилися прямо в Австралію, де з-за різниці в часових поясах доставляти ? Watch почали значно раніше, ніж в інших країнах світу. Розбирати яблучні години довелося практично в польових умовах, благо на допомогу прийшли їх колеги з австралійського MacFixit, надавши для «розкриття» не менш чисті лабораторії.

? Sport Watch

В руки технохирургов потрапили ? Sport Watch c 38-мм сенсорним AMOLED-екраном, спеціально розробленим процесором Apple S1, накопичувачем на 8 ГБ для зберігання даних, бездротовими чіпами з підтримкою Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 і NFC, акселерометром, гіроскопом і пульсометром. На відміну від моделі з нержавіючої сталі алюмінієві годинник поставляються в довгій упаковці, всередині якої крім самого гаджета знаходиться ряд аксесуарів: зарядний пристрій, інструкція і додатковий ремінець.

Навіть якщо ви поки що не навчилися правильно застібати ремінець, на звороті ? Watch компанія з Купертіно в кращих своїх традиціях люб’язно приклеїла невелику інструкцію, що складається з трьох кроків.

У новому MacBook інженери Apple вирішили відмовитися від фірмового MagSafe, але ця технологія знайшла своє застосування в яблучних годиннику — індуктивний зарядний пристрій підключається до роз’ємів, а просто фіксується на задній стінці натільної гаджета за допомогою старих-добрих магнітів. Також на задній стороні можна знайти кришку з композитного матеріалу з полімерними лінзами поверх світлодіодів і фотоелементів, завдяки яким годинник здатні вимірювати пульс свого власника.

iFixit-вівці відзначають, що в більш дорогих моделях ? Watch встановлюється керамічна кришка з сапфіровими лінзами. З боків можна знайти коліщатко Digital Crown, а також отвори динаміків і мікрофону.

Перш ніж спробувати забратися всередину годин, співробітники iFixit вирішили трохи детальніше вивчити ремінці і механізм для їх кріплення. Для початку натискаємо на спеціальну кнопку біля полімерної кришки і зрушуємо його у будь-яку зі сторін. У самому ремінці знаходиться мініатюрна пружина з смужкою металу, яка утримує його на місці.

В заміну ремінця немає нічого складного, і знайти йому заміну не складе труднощів, якщо ви вже почали придивлятися до альтернатив. Однак Apple щоб уникнути ексцесів рекомендує використовувати саме ті паски, які були розроблені для певної моделі.

До речі, ви не забули, що всередині кріплення ремінця захований спеціальний діагностичний роз’єм? На відміну від демонстраційних моделей, які показували після заходу «Spring Forward» і давали журналістам для написання оглядів, він прикритий акуратною кришечкою.

Зовні корпусу ? Watch немає жодного гвинта, тому потрапити всередину гаджета можна тільки одним способом — добряче нагріти, щоб розплавити клей, і підчепити екран за допомогою гострого ножа. До речі, від’єднувати дисплей потрібно дуже акуратно, тому що він пов’язаний з іншим корпусом відразу декількома шлейфами.

Потрапивши всередину, фахівці iFixit першим ділом взялися колупати акумулятор. У 38-мм моделі годин виявилася встановлена батарея з наступними характеристиками — 3.8, 0.78 Вт•год — яка повинна забезпечити роботу протягом всього дня. Покупці можуть розраховувати на 6,5 годин відтворення звуку, 3 години розмов по телефону і до 72 годин у спеціальному режимі збереження енергії. Більш того, власників 42-мм моделей очікує більш вражаючі результати автономної роботи.

Далі настала черга огляду Taptic Engine. Виявилося, що цей механізм, що забезпечує тактильну зворотний зв’язок з користувачем, з’єднаний з динаміком (який до того ж захищений спеціальною накладкою для захисту від намокання):

Taptic Engine з’єднаний динаміком не випадково. Унікальні тактильні відчуття від приводу покликані доповнювати тонкі звукові хвилі з динаміка.

Слідом з корпусу була прибрана антена, яка відповідає за роботу Wi-Fi і Bluetooth. Схоже, навіть алюмінієвим години дісталася частинка розкоші від ? Watch Edition з 18-каратного золота. Технохирурги висловили припущення, що чіп NFC може бути вбудований прямо в корпус.

Спереду кришечку діагностичного роз’єму зняти не вдалося, тому iFixit-вівці вирішили зайти до неї в тил. Зі зворотного боку до цього роз’єму підходить рівно 6 контактів, але підключитися до них можна тільки відкрутивши ще кілька мініатюрних гвинтиків. Очевидно, Apple навчить співробітників сервісної служби відкривати цю кришечку менш деструктивним способом :-)

Останньою перепоною на шляху до чіпу Apple S1 залишається механізм коліщатка Digital Crown. Але після його вилучення вже ніщо не заважало техноманьякам виколупати «серце» яблучних годин. Найбільше, звичайно, вражає велика кількість шлейфів, що тягнуться практично від кожного компонента гаджета, і став традиційним для Apple клей, без якого вже неможливо уявити жоден її продукт.

Намагаючись дістати процесор, співробітники iFixit випадково порвали один з шлейфів. З цього був зроблений цілком очевидний висновок: в домашніх умовах оновити процесор в годинах ніяк не вийде. Вміст процесора приховано під красивою пластикової, але намертво приклеєною кришкою (адже ви про це здогадувалися? :) ).

На жаль, ідентифікувати чіпи, що входять до складу S1, у iFixit в даний момент не вийшло (може бути, їм в цьому допоможуть хлопці з Chipworks?), тому вони без зупинки перейшли у огляду Retina-дисплея. На його зворотній стороні розташований всього-лише один-єдиний контролер — Analog Devices AD7166 на базі ARM Cortex M3. Практично з самого початку експерти припускали, що випускати дисплеї для ? Watch буде компанія LG, і технохирурги підтвердила їх здогадки.

А ось на наступному знімку представлено не зовсім зрозумілий компонент, який є, по всій вірогідності, датчиком освітленості. iFixit впевнені, що це сенсор нового покоління на основі сонячних осередків, який можна встановлювати позаду екрану.

Якщо говорити про Digital Crown, то це механізм інженери Apple оснастили системою датчиків кута повороту, які перетворять обертання коліщатка в електричний або цифровий сигнал для процесора.

У нижній частині корпусу розташований знайомий нам датчик вимірювання пульсу користувача, з принципом роботи якого Apple нас познайомила днями, кілька світлодіодів, фотоелементів, лінз та магніти для кріплення зарядного пристрою. Але яке ж було здивування iFixit-івців, коли вони виявили, що перед ними не простий пульсометр, а повноцінний плетизмограф, що дозволяє виміряти рівень кисню в крові!

У мене є кілька міркувань, чому Apple змовчала про цю можливість. Ще в лютому The Wall Street Journal повідомляли, що компанія спочатку планувала додати в свої годинники набагато більше сенсорів, але з-за труднощів у реалізації від них довелося відмовитися. Цілком ймовірно, Apple не вдалося домогтися належної якості даних і вона просто відклала інтеграцію цієї функції до оновлення або виходу наступного покоління годин. Але причина може бути ще банальніше: компанія просто не отримала всіх дозволів від держрегуляторів.

Наостанок співробітники iFixit вивчили індуктивний зарядний пристрій з магнітним кріпленням. Правда, акуратно розібрати його не вдалося. З-за величезної кількості клею пластик просто розламався. Зрізавши залишки корпусу зарядки техноманьяки не виявили нічого цікавого.

За підсумками розтину ? Watch Sport отримали досить високу оцінку ремонтопридатності — 5/10. iFixit сподобалася процедура заміни ремінців і відносно проста можливість відключення дисплея і акумулятора. Але бали були знижені за використання приприетарных гвинтів і труднощі при відновленні або ремонті процесора S1.

? Watch з нержавіючої сталі

Після цього співробітники iFixit по гарячих слідах провели розтин стандартної моделі ? Watch з нержавіючої сталі. Він свого алюмінієвого побратима вона відрізняється упаковкою та матеріалом виготовлення.

Начинка гаджета практично повністю збігається з ? Sport Watch, хіба що кронштейн для коліщатка Digital Crown виглядає більш надійним, а всередині годин інженери використовували гвинти з чистого золота :)

На цьому техноманьяки iFixit закінчили свої сьогоднішні вишукування, але обіцяли незабаром опублікувати більше подробиць про компоненти, які не вдалося ідентифікувати.