Після виходу третьої бета-версії OS X 10.10.3 зареєстровані розробники нарешті отримали всі необхідні API для роботи з Force Touch. І нехай на даний момент у продажу доступний всього один яблучний ноутбук, здатний розпізнати силу натиснення (скоро до нього приєднається і новенький MacBook), розробники сприйняли цю новину з натхненням.

Я вже встиг познайомити наших читачів з офіційними можливостями Force Touch, що дозволяють активувати додаткові функції в стандартних додатках OS X. Але більшості вони можуть здатися дуже простими. Наприклад, з допомогою Force Touch користувач може відкрити у спливаючому вікні попередній перегляд посилання Mail або відредагувати подію в Календарі. QuickTime і iMovie підтримують більш просунуті можливості зразок регулювання швидкості прокручування в залежності від сили натискання або відгук у вигляді слабкої вібрації в режимі редагування, повідомляючи користувачеві про правильному поєднанні декількох відео-фрагментів.

Немає жодних сумнівів, що рано чи пізно аналогічні трекпеда будуть встановлені у всі ноутбуки Apple, тому розробники вже активно придумують застосування новим можливостям. А першою компанією, яка оголосила про підтримку Force Touch, стала Ten One Design. Вона добре відома своїми аксесуарами для iOS-гаджетів і Маків, серед яких є лінійка стилусів Pogo, вміли вимірювати силу натискання і передавати ці дані системи.

А нещодавно компанія оголосила у своєму блозі про випуск оновленої версії свого додатку Inklet:

Inklet є першим стороннім додатком для Mac з підтримкою нових трекпад Force Touch. Це означає, що на нових ноутбуках ви можете отримати набагато більш точний контроль над силою натискання і навіть використовувати свої пальці для малювання.

Хоча Inklet завжди добре працював з нашими стилусами, це оновлення дозволить зробити вимірювання сили натискання на трекпад набагато простіше і надійніше. Спасибі команді інженерів Apple, які розробили цей точний і корисний інструмент.

Це теж досить очевидне використання можливостей Force Touch, але я впевнений, що розробники незабаром придумають що-небудь принципово нове і незвичайне.