«Феєрія» оновлень тривала вчора весь вечір, але у мене, відверто кажучи, вже не було сил їх описувати. Паралельно з iOS 5 і Lion 10.7.2 Apple випустила майже півтора десятка нових додатків і апдейтів для своїх існуючих програм. Пропоную вашій увазі побіжний огляд всіх цих новинок.

1. Cards

Безкоштовний додаток Cards було анонсовано на останній презентації Apple «let’s Talk iPhone». З його допомогою ви зможете створити електронну листівку на своєму мобільному гаджеті, після чого її роздрукують у друкарні і відправлять близьким, коханим і друзям по території США (2,99$) або в будь-яку точку світу (4,99$).

2. Find My Friends

Універсальне додаток Find My Friends підключається до вашого аккаунту iCloud і дозволяє отримувати дані про місцезнаходження друзів. На жаль, на даний момент їх доведеться додавати вручну, оскільки програма не вміє розпізнавати контакти з Facebook, Twitter та інших соціальних сервісів.

Працює додаток до неподобства просто: надсилаємо запит одному і надалі дивимося на карті, де він знаходиться (тільки після його згоди).

3. Movie Trailers

В App Store з’явилося ще одне безкоштовне мультимедійне додаток — Movie Trailers. З його допомогою ви отримаєте доступ до великої кількості трейлерів і кліпів від різноманітних фільмів, фотографій в HD-якості, календарем кіно-релізів, розкладом місцевих сеансів і навіть зможете придбати квитки в кіно (на жаль, для нас це досі актуально :( ).

4. AirPort Utility

Починаючи з iOS 5 активація смартфона може відбуватися без обов’язкового підключення до комп’ютера. Apple підтримала тренд випуском мобільної версії AirPort Utility, яка виконує ті ж самі функції, що і Утиліта AirPort для OS X, але при цьому комфортно себе відчуває на екранах мобільних гаджетів Apple.

Мені здається, це саме той випадок, коли «ваша дружина оцінить» простоту налаштування бездротового яблучного пристрої на кшталт Time Machine або AirPort Express :)

5. iWork для iOS

В оновленому iWork для iOS з’явилася підтримка запущеного вчора iCloud. Тепер, набираючи документ в мобільному Pages на своєму iPhone, ви зможете продовжити його редагування на iPad. А в майбутньому — і на комп’ютері Mac, коли вийде відповідне оновлення для десктопного iWork.

Серед інших змін фігурує підтримка виносок в документах, голосовий набір тексту в iPhone 4S, покращений інтерфейс для Numbers і бездротової показ презентацій Keynote на Apple TV.

6. iPhoto і Aperture

У нових версіях цих продуктів з’явилася підтримка Photo Stream, який автоматично синхронізує всі фотографії, зняті на вашому iPhone, iPad або iPod touch, з iCloud, іншими iOS пристроями або комп’ютерами Mac/PC.

В ході дослідження роботи цієї функції проявився один дуже цікавий нюанс — на Mac можна включити одночасно синхронізувати з iPhoto і Aperture. Користувачам доведеться вибрати щось одне.

7. Remote, Find My iPhone і iMovie для iOS

Оновлення цих програм спрямовано на поліпшення сумісності з iOS 5. Крім цього, мобільний iMovie отримав розширену підтримку для відео, імпортованого з зовнішніх камер.

8. Xcode 4.2

Нарешті, розробники (і ті користувачі, які тільки прагнуть ними стати) отримали фінальну версію Xcode 4.2, яка включає в себе SDK для OS X Lion 10.7.2 і iOS 5.

Дивлячись на весь цей список стає зрозуміло, чому сервери Apple просто не справлялися з навантаженням.