За підтримки: Haywired.ru — щодня статті і новини зі світу Apple.

Слухаючи один з подкастів Radio-T, я дізнався про існування такого чудового сервісу як Instapaper. Призначений Instapaper для більш зручного читання веб–сторінок на iPhone і iPod touch, крім цього сервіс можна використовувати як онлайн–»закладочник». Користуватися Instapaper можна як і через iPhone-версію Safari, так і за допомогою спеціального додатка, яке володіє додатковими фішками.

Веб-сервіс Instapaper

Як ми зараз читаємо матеріали з інтернет? В більшості випадків, або через RSS, або прямо з сайту. RSS-стрічку своїх статей зараз надають всі блоги і дуже багато сайти та портали. Основна проблема з RSS — це те, що не всі віддають повну статтю, а часто урізану версію з парою перших параграфів або взагалі одним реченням (у Маковода «правильна» стрічка:). У результаті, доводиться переходити на сайт, щоб прочитати потрібну статтю. Добре ще, якщо у сайту є iPhone-версія дизайну (у Маковода є:).

Instapaper пропонує зручний сервіс читання на iPhone/iPod touch вподобаних матеріалів з Мережі, які були отложенны «на потім». Наприклад, на Mac в Safari (ну або на PC:) ви робите з допомогою спеціального букмарклета закладки на матеріали в Instapaper, які хотіли б прочитати пізніше з iPhone в дорозі, в черзі, на перекур або ще де.

Після натискання на букмарклет (на сайті сервісу можна знайти й додати на панель закладок) Instapaper зберігає тільки текст поточної веб–сторінки. Зайшовши на сайт Instapaper.com і залогувавшись у, ви знайдете всі збережені раніше матеріали, які вже відформатовані по ширене для комфортного читання з екрану iPhone або iPod touch. При цьому викинуто все «непотрібне»: флеш, JavaScript, коментарі.

Будучи в «польових умовах», але з доступом до інтернет, можна буде почитати з iPhone відкладені раніше в Instapaper тексти веб–сторінок.

iPhone/iPod touch додаток Instapaper

Ще зручніше буде, якщо ви поставите собі софтінку Instapaper Free, для роботи з однойменною сервісом. Додаток можна завантажити з App Store абсолютно безкоштовно (iTunes-посилання: Instapaper Free). Головне, що вміє додаток — це завантажувати з сервера Instapaper, збережені матеріали, для прочитання оффлайн.

Припустимо, перед виходом з дому запускаєте софтінку на iPhone і всі збережені і ще не прочитані матеріали заллються на девайс. Особливо цю фічу повинні оцінити власники iPod touch, який не вміє ходити в інтернет в GSM-мережах.

Чтение в приложении Instapaper Free/Pro на iPhone и iPod touch

У iPhone-програмі Instapaper ще більше подбали про максимально зручному читанні тексту, використовуючи відповідні шрифти та форматування тексту. При перевертанні iPhone або iPod з вертикального положення в горизонтальне Instantpaper відповідно змінює розмір шрифту і ширину тексту.

Чтение в приложении Instapaper Free/Pro на iPhone и iPod touchКрім безкоштовної Instapaper Free є і платна версія Instapaper Pro, в якій є кілька додаткових примочок. Наприклад, платний Instapaper вміє запам’ятовувати, де ви зупинились читати минулий раз, дозволяє довільно налаштовувати тип і колір шрифтів, має автопрокрутку тексту, є можливість відсилати посилання по email.

Автоскроллинг реалізований досить прикольно: щоб прокрутити текст, треба нагнути iPhone/iPod до себе або від себе. Дивіться демо-ролик нижче.
Варто Instapaper Pro стандартні для App Store $9.99.

За підтримки: HowtoMac.ru — найпопулярніші новини про Mac, Apple, iPhone.