За останні пару днів відбулося кілька цікавих подій, про які я просто не встиг написати. Поспішаю виправитися, адже в четвер Apple випустила за межі Сполучених Штатів свій новий музичний сервіс, що входить у склад iCloud, а в п’ятницю стартували продажі iPhone 4S в 20 країнах у всіх куточках земної кулі.

Інтернаціональний iTunes Match

Протягом місяця після запуску iTunes Match доступна тільки жителям США. Скоріше всього, це було пов’язано з наявністю (або відсутністю) домовленостей між Apple і власниками музичного контенту. Проте, в четвер Match нарешті офіційно став з’являтися в міжнародних iTunes Store. На даний момент він доступний користувачам канадських, мексиканських, англійських, ірландських, французьких та іспанських акаунтів. Варто відзначити, що можливості Apple за підписання усіх необхідних ліцензійних угод для міжнародного запуску Match за такий короткий проміжок часу вражає.

Для реєстрації та доступу до нової послуги користувачам буде потрібно встановити останню версію iTunes для Mac або Windows, відкрити в бічній панелі мультимедійний магазин Apple і знайти в розділі «Quick Links» посилання з позначкою «New» (якщо цього пункту немає, значить Match у вашій країні ще не доступний).

Після натискання на посилання, ви повинні будете пройти невеликий процес реєстрації та надати комп’ютера певний час на сканування і розпізнавання вашої музичної бібліотеки. Майте на увазі, що робота з великою кількістю треків займе досить багато часу.

iTunes Match забезпечує доступ до медіа-бібліотеці користувача на іДевайсах і комп’ютерах Mac або Windows (не більше 10 пристроїв, прив’язаних до одного аккаунту). Сервіс намагається зіставити вашу колекцію музики з каталогом iTunes Store і в разі знаходження відповідностей надає доступ до безкоштовної завантаженні треків у форматі iTunes Plus (без DRM c бітрейтом 256 кбіт/с). Але якщо мультимедійний програвач не може знайти нічого схожого, він завантажує непізнаний музичний файл в iCloud.

Запуск iPhone 4S в 20 країнах світу

Офіційні продажі iPhone 4S стартували 14 жовтня. Через деякий час до щасливчиків з США, Канади, Великобританії, Франції, Німеччини, Японії і Австралії приєдналися жителі ще 22 країн, а потім — ще 15.

І ось нарешті Apple починає четверту хвилю продажів свого новенького смартфона в Бахрейні, В’єтнамі, Єгипті, Ізраїлі, Йорданії, Катарі, Кувейті, Малайзії, Марокко, Об’єднаних Арабських Еміратах, Перу, Росії, Саудівській Аравії, Таїланді, Тунісі, Туреччині, Філіппіни, Чилі та Південній Африці. Що дивно, в списку країн досі немає Китаю, дуже важливого ринку для Apple, про що неодноразово заявляли керівники компанії. Очікується, що всі питання будуть вирішені до кінця року.

Висока вартість мобільних гаджетів досить негативно вплинула на попит в Росії. На жаль, точних цифр ніхто не наводить, але реселери залишилися незадоволені стартом продажів.