«Oops… I did it again» — ця фраза з пісні незабутньої Брітні Спірс була у всіх на вустах на початку 2000-х, але саме вона через 11 років найкраще підходить для опису ситуації, в яку потрапив черговий інженер з Apple, який забув черговий прототип iPhone в черговому місцевому питному закладі.

Після вчорашніх новин Грей Поуэл може зітхнути з полегшенням, бо він хоч і перший, але тепер уже не єдиний співробітник яблучної компанії, яким вдалося втратити прототип ще не випущеного смартфона.

Відповідно до статті Cnet, минулого місяця невідомий інженер Apple відпочивав від трудових буднів в одному з текіла-барів Сан-Франциско, після чого і виявив пропажу пристрою. Повідомляється, що в подальшому воно було знайдено і продано всього за 200$ ще одному невідомому фігуранту цієї заплутаної справи (схоже, місцевому жителю).

Вам здається, що «невідомих» занадто багато ? У цьому немає нічого дивного, адже новий власник ексклюзивного мобільного гаджета не пішов перепродавати його в популярні технічні блоги, пам’ятаючи про торішню галасі навколо прототипу iPhone 4 і знаючи про можливі наслідки.

Cnet пише, що Apple зробила «відчайдушну» спробу повернути прототип iPhone відразу після його зникнення, але, схоже, вона ні до чого не привела:

Відповідно до джерел, Apple запеленговала загублений телефон у двоповерховому будинку, що належить одній родині і знаходиться в околицях Сан-Франциско.

Місцева поліція і представники Apple відвідали цей будинок. Його власник підтвердив, що в ніч зникнення пристрої дійсно перебував у тому самому барі, але ні про яке прототипі не знає. Господар будинку дозволив зробити обшук, але поліція нічого не знайшла.

Ось вже другий рік в інтернеті періодично з’являються прототипи яблучних гаджетів. І якщо подальша доля ексклюзивного MacBook Air оповита таємницею, то історія з MacBook Pro (2007 року), який відрізнявся від своїх запущених у виробництво «побратимів» наявністю висувної антени, вбудованим 3G-модулем і слотом для SIM-карти, приймає цікавий оборот. Після того, як вартість лота на eBay перевалила за 70 000, Apple попросила зняти його з торгів і зв’язалася з нинішнім власником прототипу з приводу повернення ноутбука.

Звичайно, Apple відома дуже жорсткою політикою безпеки, але навіть в ультра-сучасних «чорних лабораторіях» компанія з Купертіно не може провести всебічні тестування майбутніх пристроїв. У зв’язку з цим, деяким інженерам дозволено виносити прототипи за межі кампуса для додаткових випробувань.

Схоже, незабаром співробітників Apple очікує «сухий закон», хоча, можливо, ця історія була лише вмілим PR-ходом для залучення відвідувачів у текіла-бар.