Вчора мені на очі попалася досить цікава стаття Малкольма Барклая (Malcolm Barclay) під назвою «iOS 5: there’s a reason it’s called „beta“ software», в якій він обговорює важливу проблему, про яку чомусь забувають звичайні користувачі не розробники, бажаючі скоріше встановити першу бета-версію мобільного прошивки на свої смартфони. Я хотів би познайомити наших чудових читачів з традиційним вільним перекладом цієї статті.

7 днів тому Apple представила iOS 5 і запропонувала завантажити її власникам акаунтів розробників Apple. Але зараз в App Store стали постійно з’являються негативні відгуки користувачів, наприклад, такі:

Я не хочу підставляти цих користувачів, тому зафарбував їх імена. Однак я хотів би сказати, чому не можна залишати такі відгуки і що означає встановлювати бета-версії iOS.

По-перше, система відгуків App Store не призначена для відправки повідомлень про помилки або для надання підтримки. Користувачам набагато простіше направити питання на кшталт «Як мені додати в обране?» або «Чому ваш додаток працює нестабільно?» на електронну пошту розробникам, щоб вони допомогли вирішити проблему. Всі чомусь думають, що раз вони не відповіли, значить потрібно розповісти про помилки людям у своєму відгуку. Але розробники не можуть там же вирішити ці питання, тому користувачі пишуть поганий відгук, відзначаючи додаток однією зіркою. У свою чергу, репутація розробників знижується, вони не знають, як відтворити і вирішити цю проблему.

По-друге, я розумію, що користувачі дуже хочуть роздобути показану на WWDC iOS. Тому вони в кілька кліків реєструють акаунт розробників за 99$ і відновлюють отриману прошивку на свій сяючий iPhone. Але проблема полягає в тому, що це бета-версія, і є дуже вагома причина, чому вона так називається — прошивка ще не закінчена.

Завантаження і установка бета-версії iOS схоже переїзду в майже новий будинок без вікон і деякою меблів. Іншими словами, це будівельний майданчик. Цілком імовірно, ви не зможете повернутися до попередніх версій iOS, ви навіть можете перетворити телефон в «цегла».

Прямо зараз iOS 5 сильно витрачає батарейку, деяка анімація вимагає оптимізації, а багато додатків (у тому числі, і розроблені Apple) буде працювати некоректно. Деякі програми взагалі не будуть працювати або запускатися, і це не вина розробників. Їм не потрібно випускати апдейти своїх програм для сумісності з бета-версією операційної системи, яка, може бути, ще 6 або більше разів оновиться, перш ніж відбудеться офіційний реліз. За весь цей час більшість проблем буде усунуто (силами Apple, розробників або обопільними зусиллями), щось зміниться або навіть щось додасться. Але результатом цього процесу стане випуск стабільної iOS поряд з робітниками і продуктивними програмами, якими ми залишимося задоволені.