Після жахливих катаклізмів, від яких Японія постраждала в середині березня цього року, Apple вирішила ще більше подбати про місцевих жителів і додати в iOS 5 можливість інформування користувачів яблучних смартфонів про землетрус.

Тепер японці, на пристроях яких встановлена iOS 5, зможуть активувати повідомлення про можливу сейсмічної активності в налаштуваннях Notification Center, які розташовуються разом з іншими опціями центру повідомлень та інших функціональних модулів мобільного прошивки.

По всій видимості, iOS 5 буде отримувати дані від системи попередження землетрусів в Японії, про яку писали в Time слідом за інцидентом катаклізмом. Ця система повідомляє сейсмологів про наближення землетрусу, яке може відбутися протягом проміжку часу від декількох секунд до декількох хвилин:

Японія володіє найбільш передовою системою попередження землетрусів у світі. Загальнонаціональна онлайн-система була запущена в 2007 році, вона виявляє коливання земної породи, розраховує їх епіцентр і розсилає короткі попередження від своїх 1000+ сейсмографів, розкиданих по всій країні, в одному з найбільш сейсмонебезпечних держав на планеті.

Вбудовані в iOS 5 попередження про землетрус може стати альтернативою для тих користувачів, які покладаються на додатки з App Store начебто Yurekuru Call.

До речі, під перемикачем знаходиться додаткове попередження, інформує користувачів про те, що активація цієї функції може знизити час автономної роботи смартфона, адже він буде постійно «тримати зв’язок» з цією дивовижною японської системою.