Ви чули про CEO компанії, який сказав в недавньому інтерв’ю TechCrunch, Apple повинна відкрити вихідні коди iOS? Ох, це не жарт. Мова йде про Джона Приско (John Prisco), президента і генерального директора Triumfant.

Може здатися, що Triumfant, як і багато інші чарівні технологічні компанії, помилково застосувала це слово. Чому взагалі таке відоме видання, як TechCrunch, звертає увагу на таке абсурдне, сміховинне і упереджена думка?

Але, виявляється, є інша і більш цікава частина історії: Triumfant розробляє антивірусне ПЗ — який дивний збіг, чи не правда?! Це якраз той вид мобільного софта, що Apple ніколи не допустить на iOS, адже йому доведеться сканувати інші програми, що неможливо з-за режиму «пісочниці». Очевидно, сэндбоксинг — це саме те, що робить iOS такою безпечною системою.

Факти. Голі факти не дають спокою керівникам антивірусних компаній:

Фахівці з Lacoon Mobile Security виявили шкідливе програмне забезпечення Xsser, яке здатне красти текстові повідомлення, фотографії, логи телефонних дзвінків, паролі та інші дані з iPhone і iPad.

Є така справа. Але знаєте, що ще виявили в Lacoon Mobile Security і про що промовчав Джон Приско? Xsser загрожує лише зламаним іДевайсам.

В принципі, там майже вся стаття наповнена іскрометними «перлами»:

Xsser показує, яким мобільний шкідливе програмне забезпечення стане в майбутньому.

Правда? Тоді більшості користувачів абсолютно не про що турбуватися, адже більшість користувачів просто не робить джейлбрейк своїх телефонів.

По суті справи, вся концепція BYOD1 перетворюється в справжню катастрофу, якщо тільки мобільні операційні системи не будуть належним чином захищені.

Ви знаєте, як Microsoft вдається зробити Windows більш безпечною? Справа зовсім не в тому, що компанія дозволила випускати антивірусні пакети для своєї системи. Просто вони впроваджують у неї різні корисні технології начебто ASLR і прибирають потенційні вектори атаки типу Java.

Але у випадку з Apple у вас просто немає достатнього доступу, щоб реалізувати необхідний рівень безпеки.

На щастя, у вас немає достатнього доступу, щоб зіткнутися з таким же рівнем атак.

Існує якась «іронія» у тому, що Приско, по суті справи, вимагає зробити iOS менш безпечною — відкрити яблучну прошивку, щоб мобільні додатки могли копатися один в одному. Як вірно підмітив відомий Apple-євангеліст Джон Грубер (John Gruber):

Це не в Apple проблеми з-за того, що iOS не дає працювати іншим антивірусам на рівні операційної системи. Це проблеми розробників подібного програмного забезпечення.

Цікаво, радять виробники милиць батькам переламати ноги своїм дітям? Адже тоді вони будуть абсолютно впевнені, що їм знадобляться милиці, і вони їх куплять!

Я закликаю Apple співпрацювати з індустрією комп’ютерної безпеки, щоб ми могли захистити вас від наступної хвилі кібер-атак.

Правильніше звучить так: я закликаю Apple підтримати мою не дуже вдалу бізнес-модель.

Загалом, якщо у вас залишилася хоч трохи симпатії до Приско, наступна фраза має знищити її остаточно:

…джин вирвався з іБутылки.

Який жах!

З іншого боку, Google надає подібний рівень співпраці.

Ага. І подивіться, до чого це призвело. Ще в 2011 році Infoworld писав, що «Android перетворився у смітник шкідливого програмного забезпечення». В цьому році Android удостоївся звання «токсичного пекла, напханого уразливими». Це одна з тих речей, яка з роками не змінюється.

Який урок ми можемо з усього цього винести? Безумовно, iOS можна назвати абсолютно невразливою, але вона в буквальному сенсі є найбільш захищеною мобільною платформою порівняно з конокурентами. І це явно не те, що хотілося б чути виробників антивірусів.

  • Bring Your Own Device (BYOD) — сучасна політика компаній, дозволяють своїм співробітникам працювати на особистих смартфонах, ноутбуках і планшетах, а також використовувати їх для доступу до конфіденційної інформації і додатків підприємства. ?