Над Apple нависла загроза чергового великого скандалу, бо як дослідники Аласдайр Аллан (Alasdair Allan) і Піт Уорден (Pet Warden) виявили в локальній резервної копії iOS дуже цікавий файл. Він не тільки містить повну історію вашого місця розташування, але може бути запросто прочитаний, оскільки зберігається в незашифрованому вигляді. А дані для нього збираються з допомогою тріангуляції 3G-сигналу від найближчих стільникових вишок.

Таким чином, певні особи, що мають фізичний доступ до іДевайсу або комп’ютера, на якому була проведена синхронізація з iTunes, можуть «поживитися» історією ваших минулих переміщень. До речі, ви й самі здатні візуалізувати цю інформацію, так як дослідники створили невелике open-source додаток під назвою iPhoneTracker. Воно знаходить на вашому комп’ютері локальну резервну копію iOS, витягує звідти файл consolidated.db, аналізує його і після цього показує на карті найбільш відвідувані місця.

В моєму iPod touch, на жаль, немає радіомодуля і iPhoneTracker не зумів знайти необхідний файл, тому доведеться задовольнятися стандартним шрифтом додатка:

Перед тим, як поділитися своєю знахідкою з громадськістю, дослідники довго думали, навіщо це потрібно Apple. Стільникові оператори вже багато років можуть відстежувати місцезнаходження своїх клієнтів за допомогою стільникових вишок, але вони ніколи не зберігали цю інформацію локально, на вашому пристрої. Аллан і Уорден (до речі, колишній співробітник Apple) припускають, що ці даними можуть допомогти Купертіно в роботі над новими локационными можливостями майбутніх версій iOS. Наприклад, якщо компанія збирається представити який-небудь соціальний сервіс для користувачів iPhone і iPad (в 3G-моделях планшета теж є цей файл).

«Apple дозволила майже кожній людині — будь то ревнивий чоловік або приватний детектив — який володіє доступом до вашого телефону або комп’ютера, отримати детальну інформацію про те, де ви були». — каже Уорден.

Цікаво, що при купівлі нового iPhone або 3G-моделі iPad ви, швидше за все, відновіть на нього резервну копію зі старого пристрою, тому файл з базою місцезнаходжень буде не тільки накопичувати нові дані, але і з містити старі. При цьому дослідники не знайшли жодного підтвердження, що нещасливий файл яким-небудь чином передається в Apple — він просто зберігається на мобільних гаджетах.

Apple поки що ніяк не прокоментувала ситуацію, але користувачі відзначають, що в угоді та іншої документації нічого не говориться про збір таких даних, а сама компанія не надає спосіб відмовитися від такої «недокументованій» можливості.

Виявлення даної бази вже занепокоїло експертів, які підняли питання про політику конфіденційності та причини збору цих даних без відома і згоди користувача. Хоча раніше компанія боролася з додатками, які таємно збирали і пересилали конфіденційну інформацію рекламодавцям. Що ж, почекаємо офіційної реакції.

UPD: Офіційний прес-реліз Apple не змусила себе довго чекати.