Я досить докладно описав вчорашнє спеціальне захід, присвячений iPad 2, і просто не бачу необхідності копіювати наявну інформацію про планшеті з сайту Apple, яку ви і так можете почитати. Тому хотілося б почати сьогоднішній день з публікації всього того, на що вчора вже просто не залишилося ні часу, ні сил.

Мабуть, погоджуся з думкою англомовних товаришів у Твіттері, що вчорашній виступ Стіва Джобса мала під собою два вагомі підстави. По-перше, глава компанії впевнено розвіяв чутки про своє здоров’я, хоча і виглядав схудлим. А по-друге, саме Джобс хотів показати всім журналістам і користувачам, наскільки нікчемними тепер виглядають «саморобки» конкурентів.

Армія посереднього китайського ширвжитку і клонів першого iPad від більш іменитих виробників тепер вже точно не зможуть скласти хоча б яку-небудь конкуренцію iPad 2: технологічних переваг у них вже не залишилося, а цінових — ніколи не було і не буде найближчим часом.

І ще один «безжального удару» по конкурентам був нанесений після відкриття онлайнового Apple Store, в якому розділ «Refurbished and Clearance Products» поповнився 6 моделями і вартістю оригінального iPad на 100$ дешевше. Природно, дана розпродаж триватиме певний час, поки Apple не закінчаться запаси оригінальних iPad.

Разом з другим поколінням планшетів компанія з Купертіно представила кілька нових аксесуарів, серед яких HDMI перехідник і магнітний Smart Cover, у якого з’явилася власна сторінка на сайті Apple з чудовим інтерактивним елементом в середині:

Але, також, Apple трохи змінила док для iPad 2…

…і змовчала про те, що HDMI-адаптер сумісний з оригінальним iPad, iPhone 4 і останнім поколінням iPod touch. Але в силу недостатньо продуктивності процесора користувач не зможе одночасно виводити зображення на екран телевізора і гаджета — це під силу поки що тільки iPad 2. До того ж, на більш ранніх пристроях підтримки 1080p-відео не буде — лише 720p.

За традицією, Apple зробила доступним відео презентації iPad 2 вже через кілька годин після її закінчення. Ролик на 800+ МБ доступний в подкасті Apple Keynotes або на офіційному сайті компанії для перегляду онлайн.

Ще пара цікавих моментів зачіпають конструкцію гаджета. Наприклад, редактори Engadget відразу після заходу провели ефектну фотосесію з новеньким iPad, знайшовши в ньому невеликий «вада» на верхній грані. Користувачі відразу припустили, що це може бути різновид USB, Mini Display Port або навіть новенький роз’єм Thunderbolt. Але все виявилося простіше — це отвір для внутрішнього мікрофона.

А ще в лічені години з’явився відповідь на інший вельми цікавий питання: як же Apple вдалося зберегти 10 годин автономної роботи, використовую в 2 рази більш потужний процесор і настільки тонкий корпус? Виявляється, компанія збільшила кількість елементів живлення (з двох до трьох) і помістила їх поряд таким чином, що тепер вони займають майже половину площі пристрої: