Відразу після випуску iPad керівництво Research In Motion, однією з головних конкуруючих з компанії Apple, полегшено видихнули. Однак, через деякий час Купертіно почав активно впроваджувати в iOS елементи, які припали до смаку представникам корпоративного сектору — багаторічної «вотчини» RIM і Microsoft. Виявилося, що «непривабливе» пристрій дуже навіть непогано сама по собі і може чудово виконувати завдання, про які навіть не підозрювали Стів Джобс і Джонатан Айв при створенні планшета.

Я збираюся опублікувати кілька «вільних перекладів» двох-трьох статей або цікавих цитат на цю тему. А почну, мабуть, з замітки в СomputerWorld під назвою «apple’s growing place in the enterprise».

Забудьте старий міф, що Apple не впливає на корпоративний і підприємницький сектори. Це неправда. У новій глобальній динаміці, в якій Adobe і Microsoft задумалися про злиття, чого ніколи б не дозволили зробити держрегулятори ще п’ять років тому, Apple представляє вагому силу. Звідки я знаю? Моя думка грунтується не на ринковій оцінці акцій AAPL, а на людях, які керують цими ринками.

Минулого тижня я був у Женеві на важливому міжнародному заході для скарбників, банкірів і фінансових директорів. Ці люди — великі консерватори, але вони керують великими і дуже великими грошима. І я не очікував побачити там iPad в якості заохочувального призу або iPhone майже у всіх, а іноді BlackBerry в одній руці, iPhone — в іншій. Це було характерно для всього заходу.

Можна подумати, що все лише зовні, але це не так. Еволюція екосистеми мобільних додатків здивувала навіть цих степеневих професіоналів.

Вони розуміють, що ця мобільність може бути використана для забезпечення розумного і потужного контролю за грошима, ефективного управління ризиками та корпоративного управління.

Докази всюди.

Практично кожен банк виробляє iPhone-додатки не тільки для звичайних користувачів, але і своїх корпоративних клієнтів. Ця тенденція позначається навіть у нових тематиках для бізнес-тренінгів в корпоративному середовищі.

Bloomberg розробило iPad-додаток для передплатників свого фінансово-інформаційного сервісу. Воно стало розширенням існуючої підтримки декількох платформ, але вже зараз зрозуміло, що інтуїтивний доступ до складної фінансової інформації про ринок стане ще однією причиною, по якій фахівці зможуть вкласти в пристрій кілька сотень доларів.

На презентації Стів Джобс привернув багато уваги, коли називав iPad «магічним»… Можливо, він був прав.

Тільки подумайте. Минуло трохи більше півроку з моменту появи iPad в магазинах, а він уже залучив інтерес основних фінансових корпорацій. Це спонукало банки, фінансові установи та фірми світового класу на кшталт Bloomberg створювати додатки для платформи.

Я також чув, що одна одна велика мережа міжнародних банків вже розробляє не один, не два, а близько сотні різних мобільних додатків.

В минулому такого рівня підтримки продуктів Apple ніколи було. Принаймні, в корпоративний/підприємницькі сектори компанія вже прибула.

Ситуація може змінитися, якщо Microsoft представить більш мобільні рішення, але поки що в цьому немає ніякої впевненості. Люди, залучені в управління грошима і ризиками, прагнуть до переможцям, не переможеним, а AAPL з її клінічною смертю і легендарним поверненням як раз є переможцем.