Відповідно до недавнього дослідження Nielsen, яке проводилося протягом жовтня серед американських дітей у віці від 6 до 12 років і підлітків від 13 і вище, найбільш бажаним подарунком на різдвяні та новорічні свята для цієї частини населення Сполучених Штатів є цілий ряд продуктів Apple — починаючи від портативних плеєрів і закінчуючи ноутбуками.

Найбільш бажаним подарунком серед всієї представленої на ринку споживчої електроніки є iPad, який цікавий майже половині дітей у віці від 6 до 12 років (44%), а це майже в півтора рази більше в порівнянні з результатами минулого дослідження — в 2010 році лише 31% опитаних захотіли отримати яблучний планшетний комп’ютер в якості подарунка. Серед двох інших популярних пристроїв Apple, комфортно розташувалися на другому і третьому місцях, є iPod touch з результатом 30% і iPhone, нрабравший трохи менше — 27%.

Apple не дарма позиціонує свій медіаплеєр під управлінням iOS в тому числі як недороге ігровий пристрій, оскільки діти хочуть його замість вузькоспеціалізованих гаджетів на зразок Nintendo 3DS (25%) і Kinect для Xbox 360 (23%). І якщо останній тільки набирає обертів (у минулому році лише 14% дітей хотіли обзавестися такою штуковиною), то ігрові приставки і консолі стають менш цікаві американським школярам.

Так, наприклад, більш старі моделі Nintendo DS набрали всього 22% голосів юних геймерів, в той час як PlayStation 3 (17%), Xbox 360 (16%) і Nintendo Wii (11%) на рівних сопершичают з електронними читалками, звичайними мобільними телефонами і Blu-Ray-плеєрами.

Серед підлітків в віці від 13 років і старше iPad (24%) теж додав привабливості порівняно з минулим роком (18%), обігнавши попереднього переможця рейтингу «Самих бажаних подарунків 2010» за версією Nielsen — комп’ютери, які набрали 18%. Забавено, але кількість підлітків, які хотів би обзавестися планшетом, не вироблених компанією Apple значно менше, ніж в «дитячому голосуванні» — 17%.

З ігровими пристроями склалася куди більш цікава ситуація — вони начисто програли електронним рідерам (18%), телевізорів (17%) і навіть Blu-Ray-плееерам (16%). Виняток становить хіба що Kinect для Xbox 360 з 12% голосів, який значно випередив продукти Nintendo, Sony PlayStation і iPod touch, який набрав всього лише 8% і сравнившийся за бажаності з самим Xbox 360. Може бути, у підлітків вже є ці гаджети і їм не потрібні нові? Можливо, саме в цьому криється причина непопуряности і короля смартфонів — iPhone.

Насправді, я ні крапельки не здивувався бажаності iPad і був здивований такою непопулярністю ігрових пристроїв і консолей.

А що ви плануєте дарувати своїм близьким і дітям на новорічні свята? Щось хороше або знову якісь комп’ютерні «залізяки»? :)