Марко Армент (Marco Arment), не тільки допомагає проектом Readability, але і у вільний від роботи час веде персональний блог в сервісі Tumblr, яким він займався до заснування власного популярного стартапу — Instapaper. Нещодавно він висловив досить цікаву думку, яка у мене вже давно крутиться на язиці.

За останнє десятиліття Apple представила першу власну лінійку ноутбуків без вбудованих dial-up модем, так як вони своє віджили і не були потрібні більшості людей. Але тим, кому це пристрій було необхідно, компанія запропонувала USB-модем, щоб полегшити перехід:

Три роки тому Apple представила MacBook Air — перший ноутбук без оптичного приводу, оскільки їх перестали (або поступово перестають використовувати. Але вони також продають оптичний USB-привід для полегшення переходу:

Рік тому Apple представила iPad — свій перший комп’ютер, у якого немає фізичної клавіатури. Але так як вона іноді потрібно для виконання деяких завдань, компанія додала в iPad підтримку bluetooth-клавіатур і випустили одну з них у вигляді Keyboard Dock:

Apple «зі шкіри геть лізла», намагаючись переконати світ, що iPad дійсно може бути корисним пристроєм:

Більшість з нас намагалися раціоналізувати його купівлю, навіюючи собі, що iPad може повністю замінити ноутбук. А різні офісні додатки і Keyboard Dock тільки підтверджували цю точку зору: iPad — це новий вигляд комп’ютера, який може замінити традиційні комп’ютери і, отже, раціонально витратити на нього більше 500$.

Але я не думаю, що це сталося на практиці:

iPad не можна назвати відмінним офісним» пристроєм в сенсі традиційних PC. Він може в деяких випадках використовуватися подібним чином, але далеко не завжди стане кращим інструментом для роботи.

Я ніколи не любив Keyboard Dock (або інші Bluetooth-клавіатури для iPad). Він виглядав як тимчасовий «хак», як USB-модем, місток від старого до нового, поки люди не перестануть в ньому потребу. Док незручний своєю формою, а використання клавіатури в iOS було (і залишається) непродуманим, адже користувачам весь час потрібно торкатися екрана. І якщо вам для роботи з iPad дуже часто потрібна фізична клавіатура, подивіться в сторону ноутбука, особливо зараз, коли існує 11″ MacBook Air.

Із запуском iPad 2 фірмова клавіатура-док взагалі була знята з продажу і це підтверджує версію, що Apple бачила аксесуар в якості тимчасового «хака». І замість того, щоб показати значне оновлену версію iWork, вони відкрили нові грані використання планшета разом з iMovie і Garage Band, поліпшивши графічний процесор для ігор.

Я не думаю, що у Apple з самого початку був такий план — схоже, рік тому компанія ще не знала, чи зуміє iPad на практиці стати продуктивним пристроєм». Можливо, вони як і ми думали, що він набагато краще зможе замінити ноутбуки.

Але, як це часто буває в технологіях, iPad зовсім не «вбив» ноутбуки — він просто додав нову роль для себе. І для більшості з нас ця роль не передбачає роботу в офісі.

Зараз Apple адаптується до фактичного використання планшета, трохи відступаючи від офісних додатків і ступаючи на нову територію — створення казуального медіа. Я думаю, це буде набагато цікавіше, але у компанії ще багато роботи, щоб зробити iOS більш практичною (особливо щодо передачі файлів з комп’ютера).

Я до сих пір не думаю, що Apple знайшла для iPad ідеальну роль. Але її не знайшли і ми, розроблювачі і власники планшетів. Зате я знаю, що вона існує.

Ось чому iPad можна назвати справді захоплюючим: у нього великий потенціал, і поки не дізнаємося всю його природу, ми впевнені, що цей потенціал величезний.