Вчора з’явилося кілька цікавих новин, що зачіпають два найбільш популярних мобільних продукту компанії з Купертіно, якими я хотів би поділитися з нашими читачами. І торкнуться вони планшетний комп’ютер iPad, який на думку більшості авторитетних експертів разом з іншими планшетами і «таблетками» активно каннибализирует нетбуки і частку великих PC, а також продажі iPhone 4 в Росії.

iPhone 4 в Росії

Здавалося б, вже всі крапки над «i» розставлені, офіційні ціни і коло продавців відомі. Однак, днями до МТС і ” Вимпелкому додалася ще одна постать — продавати iPhone 4 на території Росії планує дочірнє підприємство шведської комунікаційної компанії Tele2, яка відкрила в Санкт-Петербурзі новенький супермаркет стільникового зв’язку європейського рівня.

На цьому відкритті, серед усього іншого, відбулася презентація iPhone 4, за 16 ГБ модель якого компанія пропонує заплатити 34 900 рублів. Цікавіше за все те, що зі слів Сергія Андрияшкина (представника Tele2), немає жодних офіційних домовленостей між ними і Apple, так як смартфони, за інформацією обізнаних джерел, купуються у компанії Теле-Норд, що є сполучною ланкою між філією шведів і… Вимпелкомом. І поки представники останніх збираються вивчити ситуацію, що виникла, стверджуючи, що «продукція Apple в Росії повинна продаватися лише в авторизованих точках продажу», Теле-Норд ніяк не коментує ситуацію.

А поки що iPhone 4 буде продаватися тільки в двох магазинах Tele2: в Санкт-Петербурзі і аналогічному супермаркеті, який найближчим часом повинен відкритися в Краснодарському краї.

Тим часом, немає жодних проблем купити офіційний російський iPhone 4 за ціною 34 990 і 39 990 рублів за 16 і 32 ГБ моделі відповідно.

Черговий дебют iPad

Незважаючи на те, що практично кожен бажаючий у світі зумів купити або хоча б доторкнутися до жаданого планшетного комп’ютера з заповітним надкусанным яблучком на задній кришці, жителі деяких країн тільки в найближчий час отримають можливість придбати його офіційно. Серед таких «щасливчиків» виявилися чотири країни з холодної Скандинавії: Швеція, Данія, Норвегія і Фінляндія.

За чутками, iPad у шведських авторизованих реселерів Apple повинен з’явитися вже сьогодні, а в рекламі найбільшого фінляндського роздрібного торговця технікою Apple, компанії Humac, за написом «Ранкова кава є однією з причин, щоб приїхати в Humac у вівторок» сховалося кавове пляма у формі яблучного планшета.

Стали відомі ціни на всі 6 різновидів iPad для покупців в Норвегії, в дужках дана приблизна вартість у доларах США:

  • Wi-Fi, 16 ГБ — 3999 норвезьких крон (644$).
  • Wi-Fi, 32 ГБ — 4999 норвезьких крон (805$).
  • Wi-Fi, 64 ГБ — 5999 норвезьких крон (967$).
  • Wi-Fi + 3G, 16 ГБ — 4899 норвезьких крон (789$).
  • Wi-Fi + 3G, 32 ГБ — 5899 норвезьких крон (951$).
  • Wi-Fi + 3G, 64 ГБ — 6899 норвезьких крон (1112$).

…і в Данії:

Також, планшет стане доступний в Малайзії, Чехії, Угорщини, Польщі, Тайвані, Південній Кореї, Португалії та Бразилії (3 грудня).