Ось, як і обіцяв вчора, погрався трохи з iPhoto і Picasa. Звертав увагу на основні функції: структура папок, розпізнавання осіб і місць, функції редагування фотографій, можливість друку і просто окремих налаштувань однієї й іншої програми. Перед тим, як приступити до порівняння, візьміть, будь ласка, Picasa що не має російської локалізації. Якщо для вас це важливо, то свій вибір можете зробити відразу.

Структура папок

Тут все зрозуміло – в iPhoto папок як таких взагалі немає. Є тільки категорії (Події, Фотографії, Особи, Місця) і щось на зразок смарт-папки (останні за період, Останній імпорт, Позначені прапорцем і Кошик). Комусь це може бути трохи зручніше і звичніше.

Picasa, крім категорій, має ще й папки. Може це комусь здасться більш хаотичним, але іншим дуже зручним. Ще один пункт – секція Люди (People) є, а Місця (Places) немає.

Gen_View_Picasa

Тут також можна вказати, які папки включати в медіатеку, а які ні.

Picasa_folders

До речі, при підключенні Apple-пристроїв, (напевно не тільки їх) обидві програми однаково добре бачать їх. Хоча в налаштуваннях Picasa я прибрав прив’язку підключеного пристрою до будь-якій програмі, вона все одно запустила вікно огляду фотографій підключеного iPhone.

Iphone_recogn_Picasa

З вікна можна вибрати зображення для імпорту. В iPhoto це можна зробити простим перетягуванням у папку Фотографії.

Місця

Місця знаходяться за допомогою Google Maps в обох програмах, так що до функції визначення питань немає: працює коректно. Але хотілося б зазначити деякі переваги однієї й іншої програми щодо виду цієї категорії. В Picasa відразу видно фотографії геотеги

Places_Picasa

але зате в iPhoto можна зручно сортувати фотографії геотеги.

Sort_places_iPhoto

Розпізнавання осіб

І одна і інша програма пропонує цю функцію, та й що тут говорити, в обох вони працюють. Трохи по-різному виглядає сам процес, але це не настільки важливо. Мені був важливий результат. І ось що я отримав.

В Picasa є налаштування «точності» розпізнання.

Suggestions

Значення 80 оптимально, але і тут можете отримати в розділ «Нерозпізнані люди» шматок дивана :) . У мене так і вийшло (в червоному квадраті).

Fake_face

В Picasa трохи простіше працювати з підтвердженням розпізнаних осіб. По-перше, таких (для підтвердження) було набагато менше, ніж в iPhoto, по-друге, можна виділити відразу декілька таких припущень, або просто нажати кнопку Confirm All, по-третє, після введення нового імені, в колонці зліва видно, що з’явилися особи, які потребують підтвердження.

Confirm_faces_Picasa

В iPhoto, на жаль, такий індикації немає, тому всі «сумніви» програми будете зустрічати по ходу перегляду фотографій.

Confirm_faces_iPhoto

До речі, здивувався, коли iPhoto не розпізнав однієї особи на практично однакових фотографіях:

Recognized
Not_Recognized

Так що, Андрій, вибач, але ти як мінімум лукава персона, а іноді навіть безликий :-) .

Функції

Щоб не пірнати у функції з головою (інакше ви не дочитаєте до кінця), я вибрав тільки самі банальні і, на мій погляд, найцікавіші.

Червоні очі

Коротко: в Picasa область червоних очей вибирається автоматично (іноді доводиться домальовувати, якщо нечітка фотографія)

Red_eye_Picasa

а в iPhoto потрібно вибирати самому ручками.

Red_eye_iPhoto

Так що, тут однозначно Picasa у виграші.

Друк фотографій

Друк фотографій в Picasa реалізована просто (зрозуміліше нікуди)

Print

зате в iPhoto з великими можливостями макетування та підготовки до друку

Print_iPhoto

До речі, про друк. Обидві програми пропонують платну друковану продукцію. Picasa пропонує дуже навіть здійсненний варіант, причому відразу без додаткових акаунтів і реєстрацій. Натискаєте кнопку внизу вікна Shop і отримуєте вікно з посиланням на реально існуючий сайт з розписаними розцінками на фотографії, доставку по Україні (знайшло по регіону) і пропозиціями іншої друкованої продукції.

picasa_shop

Чого не скажеш про iPhoto. При спробі купити листівку (книгу, календар) у вікні отримуєте незрозуміло яку ціну, де для здійснення замовлення потрібно мати Apple ID, в якому повинна бути підключена послуга 1-Click ©, і зрозуміло, що це все доступно тільки для власників кредитних карт.

iphoto_shop

Я, наприклад, володію кредиткою, і не одного, але не буду відкривати її для інтернету, щоб надрукувати фотокнигу, принаймні не в нашій країні. Насправді — це хороший сервіс, і він, напевно, працює, але напевно не для країн СНД.

Завантаження фотографій в мережу

Спасибі користувачеві sergiyakov, який підказав про завантажувачі для iPhoto на Picasa WEB. Є така штука, скачати можна звідси. Ставиться і працює прекрасно.

iPhoto_plugin

Але швидкого доступу до облікового запису немає, немає індикації фотографій, вже завантажених на сайт. У Picasa ж все гарно і чітко: видно якісь фотографії вже завантажувалися, є швидкий перехід до альбому і просто в аккаунт.

Loaded_Picasa

З дрібних плюсів можна відзначити наявність рейтингу в iPhoto (не просто прапорці в iPhoto або зірочка в Picasa, а дійсно рейтинг на 5 пунктів), а в Picasa вибір підтримуваних форматів (додатково) файлів.

Ось, і всі функції, які мені показалися гідними для порівняння. Якщо в огляд не потрапило те, що вас цікавить — запитуйте в коментарях, або перевіряйте самі. Я, особисто, буду жити як і до того: переглядати фотографії звичайним Quick Look, в крайньому випадку в м’яч або і Sequential, а редагувати в Photoshop. Буду і далі вправлятися зі своєю зеркалкою. Ну не знімати ж мені мобільного камерою iPhone тільки з-за того, що вона підтримує геотеги? :-) .